Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

PTAC aicina patērētājus līdz 30.septembrim pieteikties SIA “TT Baltics” naudas atmaksai par nenotikušajiem ceļojumiem

Foto: “Pexels-Pixabay”.

Ņemot vērā to, ka pret tūrisma operatora SIA “TT Baltics” (TT Baltics SIA) patieso labuma guvēju ir vērstas starptautiskās sankcijas, uzņēmums ir informējis, ka patlaban atcelti ceļojumi līdz 2022. gada oktobra beigām. Naudas atmaksa klientiem par nenotikušiem ceļojumiem šobrīd turpinās, bet pēc PTAC rīcībā esošās informācijas naudas atmaksai vēl aizvien nav pieteikušies visi atcelto ceļojumu pircēji, tādēļ PTAC atgādina un aicina ceļotājus, kuri paši vai tūrisma aģentūra viņu vārdā nav vērsusies SIA “TT Baltics”, līdz 30.septembrim iesniegt iesniegumu par naudas atmaksu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumā, ja vēl nav saņemta par atcelto ceļojumu samaksātā nauda un rodas šaubas, vai SIA “TT Baltics” ir saņēmis ceļotāja iesniegumu, PTAC aicina sazināties ar SIA “TT Baltics” un pārliecināties par to, ka SIA “TT Baltics” rīcībā ir visa nepieciešamā informācija un dokumenti naudas atmaksai.

Informācija par to, kas jānorāda iesniegumā SIA “TT Baltics”, pieejama PTAC tīmekļvietnē. Ceļotājiem nav nepieciešams vienlaikus vērsties ar iesniegumu PTAC. Iesniegumam jāpievieno veikto maksājumu apliecinoši dokumenti un jānosūta SIA “TT Baltics”. Pirms iesnieguma nosūtīšanas PTAC aicina pārbaudīt uzņēmuma aktuālo juridisko adresi, kā arī pārbaudīt informāciju, kas publicēta https://www.facebook.com/ttbalticslv/.

Pēc iesniegumu saņemšanas SIA “TT Baltics” apkopo sarakstu ar tām personu, kurām tika atcelti tūrisma ceļojumi, un precizē iemaksātās summas, lai varētu vērsties to apkalpojošajā bankā un iesniegt precīzu informāciju par personām un summām, kas jāatmaksā. Banka izvērtē uzņēmuma iesniegto informāciju un dokumentus, un, ja tie pamato finanšu pakalpojuma sniegšanu, banka vēršas FKTK un lūdz atļauju izmaksāt tūrisma operatora klientiem par atcelto ceļojumu iemaksātos līdzekļus. Savukārt FKTK, pamatojoties uz bankas pieprasījumu, pēc iespējas ātrāk izsniedz atļauju konkrētā maksājuma veikšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pēc FKTK atļaujas saņemšanas banka varētu veikt maksājumu ceļotājiem, uzņēmumam nepieciešams iesniegt maksājuma veikšanas pieprasījumu bankā. Kad maksājuma pieprasījums iesniegts, banka pārskaita norādīto summu ceļotājam. Maksājuma apstrāde var aizņemt vairāk laika, nekā ierasts, jo arī bankai jāveic darījuma izpēte un jāpārliecinās par konkrētā maksājuma atbilstību sankciju regulējumam.

Ja ceļotājs nesaņem pilnu naudas atmaksu, tam var būt vairāki iemesli, piemēram, SIA “TT Baltics” veic atmaksu pa daļām, maksājumus veicot dažādos laika periodos, vai arī tūrisma aģents nav pārskaitījis pilnu ceļotāja samaksāto summu tūrisma operatoram. Jautājumu vai neskaidrību gadījumā PTAC lūdz kontaktēties ar SIA “TT Baltics”. Tūrisma aģentu pienākums ir veikt SIA “TT Baltics” nepārskaitīto naudas summas starpību atmaksu ceļotājam.

Papildu informācija SIA “TT Baltics” klientiem – PTAC tīmekļvietnē, papildu informācija par starptautiskajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju – FKTK tīmekļvietnē. Saziņa ar SIA “TT Baltics” – tālr.: 28796545, e-pasts: riga@fstravel.eu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.