Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

PVO ģenerāldirektors aicina nesteigties ar visu Covid-19 ierobežojumu atcelšanu

Foto: “Pixabay.com”.

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) ģenerāldirektors Tedross Adanoms Gebrejesuss otrdien brīdinājis valstis, ka ir pāragri pasludināt uzvaru pār Covid-19 vai atteikties no mēģinājumiem ierobežot Covid-19 izplatību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jebkurai valstij ir pāragri padoties vai pasludināt uzvaru. Šis vīruss ir bīstams un tas turpina attīstīties mūsu acu priekšā,” žurnālistiem sacīja Tedross.

Dānija 1.februārī kļuva par pirmo Eiropas Savienības (ES) valsti, kas atcēlusi visus ierobežojumus, kas bija noteikti cīņā ar Covid-19, lai gan vīruss turpina strauji izplatīties. Vairākas citas valstis apsver rīkoties līdzīgi.

PVO ir nobažījušies, ka vairākās valstīs ir nostiprinājies naratīvs, ka vakcīnu un omikrona varianta lielā lipīguma un mazākās bīstamības dēļ vīrusa transmisijas novēršana vairs nav iespējama un vairs nav nepieciešama.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Nekas nevarētu būt tālāk no patiesības,” paziņoja Tedross, uzsverot, ka lielāka saslimstība nozīmē vairāk mirušo.

Viņš norādīja, ka omikrona variants pirmo reizi tika konstatēts Āfrikas dienvidos pirms desmit nedēļām un kopš tā laika PVO ziņots par gandrīz 90 miljoniem saslimšanas gadījumu, kas ir vairāk nekā visi saslimšanas gadījumi 2020.gadā.

Un, lai gan omikrona variants ir maigāks, vairumā pasaules reģionu novērojams nāves gadījumu skaita pieaugums, paziņoja Tedross.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš uzsvēra, ka ir būtiski turpināt centienus ierobežot vīrusa izplatīšanos. “Mēs neaicinām nevienu valsti atgriezties karantīnas režīmā,” sacīja Tedross, piebilstot, ka viņš aicina visas valstis aizsargāt savus iedzīvotājus, izmantojot visus to rīcībā esošos instrumentus, ne tikai vakcīnas.

PVO ir uzsvērusi, ka jāturpina sekot līdzi jauniem Covid-19 variantiem, tostarp omikrona apakšvariantam BA.2.

“Šis vīruss turpinās attīstīties, tāpēc mēs aicinām valstis turpināt testēšanu, uzraudzību un sekvencēšanu. (..) Mēs nevaram cīnīties ar šo vīrusu, ja nezinām, ko tas dara,” paziņoja PVO ģenerāldirektors.

LETA–AFP

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.