Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Saeima nodod mikroautobusu Ukrainas atbalstam

Foto: Saeima.

Mikroautobuss, kas līdz šim kalpojis Latvijas parlamenta vajadzībām, nonāks Čerņihivas apgabalā Ukrainā un papildinās armijai tik ļoti nepieciešamo transportlīdzekļu klāstu, lai varētu nodrošināt karavīru rotāciju uz fronti. Lēmumu par Saeimai piederošā transportlīdzekļa ziedošanu Ukrainai šodien pieņēma Saeimas Prezidijs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Ukrainu deviņvietīgo autobusu nogādās biedrības “Agendum” organizētais “Twitter konvojs”, kas organizē materiālās palīdzības sniegšanu kara plosītajai valstij.

Plānots, ka autobuss galamērķi sasniegs īsi pirms Ziemassvētkiem, nogādājot Ukrainā arī parlamenta sarūpēto labdarības sūtījumu. Saeimas deputāti un darbinieki ir vienojušies ikgadējā Ziemassvētku labdarības akcijā, sadarbībā ar Ukrainas vēstniecību Latvijā šogad sarūpējot dāvanas, kā arī apģērbu, higiēnas un pārtikas preces internātskolas audzēkņiem Jabluņivkas ciema Čerņihivas apgabalā. Vairums no šīs skolas bērniem ir bāreņi, vai arī dažādu iemeslu dēļ palikuši bez vecāku aprūpes. Skolā mācās arī bērni, kuru tēvi devušies uz fronti aizstāvēt Ukrainas neatkarību.

Parlaments ik decembri vienojas Ziemassvētku labdarības akcijā, sarūpējot svētku dāvanas bērniem, kuriem īpaši nepieciešams atbalsts. Pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma uzmanība ir pievērsta Ukrainai. Pērn Saeimas deputāti un darbinieki ziedoja bērnu izglītības un rehabilitācijas centram Čerņihivas apgabala Udaicos, kur lielākā daļa no audzēkņiem ir ar īpašām vajadzībām. Latvija ir iesaistījusies tieši Krievijas okupācijā cietušā Čerņihivas apgabala rekonstrukcijā.

Saeimas deputātu un darbinieku sarūpēto sūtījumu papildinās apgleznotas piparkūku sirdis un īpašas sveiciena kartītes, kas taps 21.decembrī Ziemassvētku radošajā darbnīcā pie Saeimas nama.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

 1. Ar kādām tiesībām šitie velni dāvina mantu, kas nav viņu?
  Un Čerņigova ir tālu no frontes zonas, kurš nezin! Ko tie klauni tagad piesējušies tai pilsētai?

  4
  1
 2. Pareizi ir. Kam viņiem mikriņš, ja ar ļotakiem par bauru naudu var lidot?

  6
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.