Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Saistībā ar pieaugošu Covid-19 saslimšanas gadījumu skaitu SPKC aicina turpināt ievērot profilakses pasākumus

Foto: “Pexels.com”.

Saistībā ar pieaugošu Covid-19 saslimšanas gadījumu skaitu Slimību kontroles un profilakses centrs (SPKC) aicina turpināt ievērot profilakses pasākumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā, no 27.jūnija līdz 3.jūlijam, jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits teju dubultojies, pieaugot par 93,3% salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš – no 1523 līdz 2944 gadījumiem. Turklāt par 42% pieaudzis arī stacionēto pacientu skaits ar Covid-19 infekciju, vidēji dienā slimnīcās nonāca 19 cilvēki. Pirmdien 39% no visiem 143 stacionāros esošajiem pacientiem ar Covid-19 infekciju tā bija pamata diagnoze.

Visaugstākā saslimstība novērota sociāli aktīviem cilvēkiem vecuma grupā no 20 līdz 69 gadi. Covid-19 gadījumu pieaugums novērojams visā Latvijā, tomēr straujāk tas notiek Rīgā, Vidzemē un Pierīgā.

Arī Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas vidējais rādītājs jau no jūnija sākuma pieaug un vairākās Eiropas valstīs situācija ar Covid-19 pasliktinās, Latvijas saslimstības rādītāji ir būtiski zemāki par ES vidējo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC aicina izvairīties no kontakta ar citiem cilvēkiem un nedoties uz sabiedriskām vietām pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem, piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru) vai citām Covid-19 pazīmēm.

Tāpat SPKC iesaka censties ievērot divu metru distanci, atrodoties publiskajās vietās, izvairīties no pārpildītām vietām, kur nevar atrasties divu metru attālumā no citiem, kā arī izvērtēt nepieciešamību ceļot, riskus ceļojuma laikā un iespējas tos mazināt.

Tikpat būtiski ir ievērot roku higiēnu, regulāri mazgājot un dezinficējot rokas, nepieskarties ar netīrām rokām sejai, vairākas reizes dienā vēdināt telpas, tostarp iespēju robežās arī sabiedriska transporta salonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt vietās, kur nav iespējams ievērot drošu distanci, sejas masku vai respiratoru FFP2 lietošana ir svarīgs piesardzības pasākums, kas īpaši ieteicams cilvēkiem ar hroniskām slimībām, pazeminātu imunitāti. Lietojot sejas masku, ir svarīgi to darīt pareizi – cieši nosedzot degunu un muti, norāda SPKC.

SPKC atgādina, ka Covid-19 slimnieka kontaktpersonai septiņas dienas pēc pēdējā kontakta ieteicams palikt mājās un nekontaktēties ar citiem cilvēkiem, bet ja tas nav iespējams, tad būt atbildīgam par citu cilvēku veselību un sabiedriskās vietās lietot ne zemākas klases kā FFP2 respiratoru, tai skaitā veicot darba pienākumus, esot telpā, kur atrodas vairāk par vienu cilvēku. Jāatceras, ka Covid-19 inficēta persona kļūst infekcioza divas dienas pirms simptomu paradīšanās un respirators šādos gadījumos ievērojami samazina inficēšanās risku citiem cilvēkiem.

Publisko pasākumu rīkotājiem ir svarīgi apzināt ar Covid-19 infekciju saistītos riskus un noteikt konkrētas epidemioloģiskās drošības prasības savai pakalpojuma sniegšanas vai pasākuma norises vietai, piemēram, sejas masku lietošanu, distances un plūsmu ievērošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPKC atgādina, ka vakcinācija pret Covid-19 būtiski samazina risku saslimt smagā formā. Līdz ar to centrs aicina iedzīvotājus, kas pieder veselības riska grupām – seniorus, kā arī personas ar hroniskām slimībām, pazeminātu imunitāti individuāli konsultēties ar savu ģimenes ārstu un lemt par primārās vakcinācijas vai balstvakcinācijas veikšanu.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.