Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Saskaitīti vairāk nekā 8000 putnu pie barotavām 213 vietās Latvijā

Zilzīlīte. Foto: Tomass Ķerus.

Šogad janvāra beigās aizvadīta Latvijas Ornitoloģijas biedrības ikgadējā akcija “Ziņo par putniem dārzā”. Dati ienākuši no 213 vietām un kopā uzskaitīti vairāk nekā 8100 putni, pārstāvot 67 dažādas putnu sugas. Par to informē LOB komunikācijas konsultante Kitija Balcare.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visdaudzskaitlīgāk ziņotās sugas aizvien ir lielā zīlīte (1519 putni, 171 vietā), lauku zvirbulis (1043 putni, 84 vietās), pelēkā vārna (456 putni 72 vietās), zaļžubīte (449 putni 48 vietās). Taču pie visbiežāk sastopamajām sugām ir minama arī zilzīlīte, kas konstatēta 128 vietās (kopskaitā 324 putni).

“Lai arī, iespējams, laikapstākļu dēļ šogad ziņojumu ir mazliet mazāk, tomēr putnu vērotājiem ir izdevies novērot par 14 sugām vairāk nekā pērn. Interesanti, ka šogad akcijas laikā ķivuļi tikai novēroti deviņas reizes lielākā skaitā nekā pērn, savukārt cekulzīlītes – divas reizes vairāk,” akcijas norisi raksturo Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Andris Dekants, piebilstot, ka reģistrētie dati ornitologiem palīdz apzināt, kur un kādas putnu sugas Latvijā sastopamas ziemas mēnešos.

Interesantākās sugas novērojums pieder Latvijas Ornitoloģijas biedrības Cēsu grupas dalībniekam Sandim Laimem, kurš uzturējās Cēsīs pie Lauciņu karjera un saskatīja un ierakstīja arī balsi kalnu ķeģim, Latvijā reti sastopamu un neligzdojošu žubīšu dzimtas dziedātājsputnu sugu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijas laikā pērn Latvijā 280 putnu barošanās vietās saskaitīti 9838 putni, pārstāvot 53 putnu sugas. Akcijas “Ziņo par putniem dārzā” mērķis ir saskaitīt putnus dārzā vai pie putnu barotavas, ziņojot par tiem dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē Dabasadati.lv. Ideja par akciju “Ziņo par putniem dārzā” aizgūta no Lielbritānijas, kur putnus dārzos ziemā skaita kopš 1979. gada. Akcija Latvijā norisinās jau sesto gadu, vienlaikus ar šādu pašu aktivitāti kaimiņvalstīs un citviet Eiropā.

Akcija tiek rīkota ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.