Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Saslimstība ar gripu turpina pieaugt

Pagājušās nedēļas (18.12. – 24.12.) gripas, “Covid-19” un citu akūtu augšējo elpceļu infekciju (AAEI) monitoringa rezultāti uzrāda inficēto un arī stacionēto “Covid-19” pacientu skaita stabilizāciju. Saslimstība ar gripu turpināja pakāpeniski pieaugt, bet pagaidām vēl nav pārsniegusi epidēmisko sliekšņa līmeni, tāpēc sezonālai vakcinācijai vēl ir labvēlīgs laiks, lai iegūtu imunitāti pret gripu pirms tās plašas izplatīšanās. Par to informē Slimību profilakses un kontroles centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Covid-19” 

Latvijā vērojama Covid-19 gadījumu skaita stabilizācija, laboratoriski apstiprināti 276 jauni “Covid-19” gadījumi (nedēļu iepriekš 293,), kopumā veikti 850 (iepriekš 888) laboratoriskie testi uz “SARS-CoV-2” vīrusa klātbūtni. Pagājušajā nedēļā stacionēja 218 “Covid-19” pacientus (nedēļu iepriekš 322, pirms divām nedēļām – 401).  

Iepriekšējā nedēļā stacionāros ar smagu slimības gaitu bija 10 pacienti (nedēļu iepriekš 8). Reģistrēts 21 “Covid-19” pacientu nāves gadījums (nedēļu iepriekš – 28). 20 no tiem bijuši vecuma grupā “60 gadi un vairāk” un viens nāves gadījums pacientam vecuma grupā “35-39 gadi”. Vismaz 3 gadījumos pamata diagnozes bija “Covid-19”. Saslimšana ar “Covid-19” bieži būtiski saasina jau esošas hroniskās slimības, kuru dēļ nepieciešama hospitalizācija un var pat iestāties nāve. 

Notekūdeņu monitoringa dati uzrāda jauna “SARS-CoV-2” vīrusa paveida HV.1 izplatību visā Latvijas teritorijā. Jaunais paveids ir jau zināmā EG.5 (“Eris”) atvasinājums ir ļoti līdzīgs tam. Pielāgotās vakcīnas pret “Covid-19”, kuras šobrīd pieejamas Latvijā (“Comirnaty” un “Nuvaxovid”) joprojām nodrošina aizsardzību pret jaunākiem paveidiem, arī HV.1 un JN.1. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gripa 

AAEI monitoringa dati liecina, ka pagājušā nedēļā Latvijā vidējā gripas izplatības intensitāte palielinājusies, kaut gripas izplatība vēl nav pārsniegusi epidēmiskā sliekšņa līmeni. Laboratoriski apstiprināti 15 gripas gadījumi, no kuriem 6 gadījumos tika noteikta A tipa gripa un 9 gadījumos B tipa gripa. Pozitīvo testu īpatsvars uz gripu pieaudzis no 3,5 % līdz 6,6 %. 

Pagājušajā nedēļā monitoringā iesaistīto ģimenes ārstu praksēs ar akūtu augšējo elpceļu infekcijas simptomiem kopā bija vērsušies 1095 pacienti, no kuriem 32 pacientam noteikta diagnoze “gripa”, baltoties uz tipisku klīnisko ainu (pagājušajā nedēļā 31). Gadījumi reģistrēti Ventspilī, Valmierā, Jūrmalā, Jēkabpilī, Jelgavā, Daugavpilī, Rīgā. Augstākā saslimstība ar gripu reģistrēta vecuma grupā 0-4 gadi.  

Daudzās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas (ES/EEZ) valstīs  novērojams būtisks akūtu elpceļu infekciju skaita pieaugums primārajā aprūpē. ES/EEZ kopumā Covid-19 pozitīvo testu īpatsvars bijis 20 % apmērā (nedēļu iepriekš 22 %), salīdzinoši gripas pozitīvo testu īpatsvars pieaudzis no 9 % līdz 18 % (nedēļu iepriekš pieaugums bija no 3 % līdz 9 %). 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.