Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīma piemērošanu pagarina līdz 90 dienām

Foto: “Pixabay.com”.

No 65 līdz 90 kalendārajām dienām tiks pagarināts dienu skaits, kad sezonas laukstrādnieku ienākumiem varēs piemērot speciālo nodokļa režīmu, paredz valdības otrdien atbalstītie grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat ar valdības atbalstītajiem grozījumiem sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa režīmu plānots piemērot arī sezonas strādniekiem, kas tiek nodarbināti akmeņu lasīšanas darbos sējumu, stādījumu un zālāju platībās. Tas attieksies uz akmeņu lasīšanu lauksaimniecībā izmantojamās zemes platībās, kas kārtējā gadā ir pieteiktas vienotajam platības maksājumam.

Sezonas laukstrādnieku ienākuma nodokļa likme ir 15 %, bet ne mazāka kā 0,7 eiro katrā nodarbinātības dienā.

Sezonas laukstrādnieka ienākums ir ienākums, ko šī persona gūst no 1.aprīļa līdz 30.novembrim sezonas rakstura darbos augļkoku, ogulāju un dārzeņu sējā vai stādīšanā, sējumu un stādījumu kopšanā, ražas novākšanā, augļu, ogu un dārzeņu šķirošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Patlaban noteikts, ka sezonas laukstrādnieks tiek nodarbināts sezonas darbos ne vairāk kā 65 kalendāra dienas vienā vai vairākās saimniecībās un kopējais ienākums, kas gūts no šīm saimniecībām, nepārsniedz 3000 eiro, kā arī šai personai četru mēnešu periodā pirms sezonas darbu uzsākšanas nav ar šo saimniecību pastāvējušas darba tiesiskās attiecības vai nav bijis noslēgts uzņēmuma līgums.

Savukārt sezonas laukstrādnieku ienākuma izmaksātājs likuma izpratnē ir juridiska vai fiziska persona, kas savā īpašumā, pastāvīgā lietošanā vai nomā esošu lauksaimniecības zemi izmanto augļkoku, ogulāju vai dārzeņu audzēšanai un kārtējā gadā ir pieteikusi to vienotam platības maksājumam.

Finanšu ministrijai 1.martā tika dots uzdevums sadarbībā ar Zemkopības ministriju sagatavot un steidzamības kārtībā iesniegt izskatīšanai grozījumus likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli””, kas paredz specializētā ienākuma nodokļa piemērošanas tvēruma paplašināšanu, dodot iespēju to piemērot arī sezonas strādniekiem, kas tiek nodarbināti akmeņu lasīšanas darbos. Tāpat tika uzdots palielināt likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteikto dienu skaitu, kad sezonas darbos nodarbinātā ienākumam var piemērot specializēto ienākuma nodokļa režīmu.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.