Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šodien iestāsies astronomiskā ziema, nakts no trešdienas uz ceturtdienu būs gada garākā nakts

Foto: Pārsla Konrāde.

Šodien plkst. 23.48 būs saulgrieži un Zemes ziemeļu puslodē iestāsies astronomiskā ziema.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar “timeanddate.com” datiem gada īsākās dienas būs 21. un 22. decembris, kad Rīgā saule lēks plkst. 9.00 un rietēs plkst. 15.43. Dienas garums būs vien 6 stundas, 43 minūtes un 32 sekundes.

Salīdzinājumam – gada garākajā dienā, 21.jūnijā, saules spīdēšanas ilgums galvaspilsētā bija 11 stundas lielāks, sasniedzot 17 stundas un 52 minūtes.

Gada īsāko dienu ilgums citviet valstī būs no 6 stundām un 26 minūtēm Latvijas tālākajā ziemeļu punktā Valmieras novadā līdz 7 stundām un 2 minūtēm valsts tālākajā dienvidu punktā Augšdaugavas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visagrāk – plkst. 8.38 – saule lēca valsts galējos dienvidaustrumos – Baltkrievijas pierobežā, savukārt vēlākais saullēkts bija Ovišragā, Ventspils novadā, – plkst. 9.14. Saule visagrāk rietēs Krievijas pierobežā Alūksnes un Balvu novadā, kur saulriets būs jau plkst. 15.26, bet Dienvidkurzemes novada galējos dienvidrietumos saule rietēs plkst. 16.02.

Nakts no trešdienas uz ceturtdienu būs gada garākā nakts.

Pēc ziemas saulgriežiem katra diena kļūs arvien garāka, bet nakts – īsāka. Tomēr saullēkts decembra beigās kļūs vēl par minūti vēlāks, un dienas garums pieaugs vēlāka saulrieta dēļ.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Solārā ziema jeb gada ceturksnis, kurā Zemes ziemeļu puslode saņem vismazāko Saules gaismas daudzumu, sākās 6.novembrī un noslēgsies 4.februārī. Ziemassvētki ir solārās ziemas vidus.

Savukārt meteoroloģiskā ziema Latvijā sākās jau 17.novembrī, diennakts vidējai gaisa temperatūrai noslīdot zem nulles. Tā beigsies, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra stabili paaugstināsies virs nulles atzīmes, bet ne agrāk kā 6.februārī. Šis datums statistiski ir gada aukstākā diena Latvijā, un meteoroloģiskā pavasara iestāšanās iespējama tikai pēc šī datuma.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.