Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Šogad Latvijā jau bijuši 28 meža ugunsgrēki

Foto: VMD.

Valsts meža dienests šogad dzēsis jau 28 meža ugunsgrēkus, no kuriem vairums bijis Zemgales virsmežniecības un Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā. Kopumā uguns skartā platība nav liela, postījumi nodarīti 5,44 ha meža. Paliekot sausākam un siltākam laikam, ugunsbīstamība mežā pieaug. Par to informē Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Vineta Vilcāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas ziemeļu un austrumu daļas mežos vietām vēl sastopams sniegs, savukārt Kurzemes un Zemgales pusē sniega sega ir nokususi, tas paaugstina ugunsgrēku izcelšanās risku. Kļūstot siltākam un sausākam laikam, ugunsbīstamība palielinās arī pārējā valsts teritorijā.

Šogad Valsts meža dienests reģistrējis un dzēsis jau 28 meža ugunsgrēkus, tajos uguns skārusi 5,44 ha meža. Astoņi no šiem meža ugunsgrēkiem bijuši Zemgales virsmežniecības teritorijā. Vairāki meža ugunsgrēki notikuši aizvadītajā sestdienā, tie izcēlās spēcīgā vēja rezultātā norautu elektrolīniju dēļ. Citos gadījumos meža ugunsgrēki radušies cilvēka neuzmanīgas rīcības ar uguni dēļ.

Ik gadu Valsts meža dienests, ņemot vērā laikapstākļus, nosaka meža ugunsnedrošā laikposma sākumu visā Latvijas teritorijā. Šajā periodā iedzīvotājiem uzturoties mežā un purvā, ir aizliegtas vairākas darbības, piemēram, braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem pa mežu un purvu ārpus ceļiem, atstāt ugunskurus bez uzraudzības un dedzināt atkritumus. Ugunsnedrošajā periodā ugunskurus atļauts kurināt tikai tam īpaši piemērotās vietās. Valsts meža dienests aicina, dodoties pastaigās uz mežu un vērot dabas skaistumu, sērkociņus un šķiltavas labāk atstāt mājās. Lielākais vairums meža ugunsgrēku izceļas tieši cilvēku neapdomīgas rīcības ar uguni dēļ. Dienests sekos līdzi laiksapstākļiem un situācijai mežā un tiklīdz palielināsies ugunsbīstamība, noteiks ugunsnedrošā laikposma sākuma datumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021. gadā Valsts meža dienests atklāja un dzēsa 466 meža ugunsgrēkus ar kopējo uguns skarto meža zemes platību 505 ha.

Viena no Valsts meža dienesta funkcijām ir uzraudzīt un īstenot meža ugunsdzēsību, šo funkciju arī šogad dienests īstenos tāpat, kā iepriekšējos gados.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.