Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

SPKC aicina neatlikt vakcināciju pret Covid-19

Foto: no ” Dzirksteles” arhīva.

Šobrīd novērojams Covid-19 saslimstības pieaugums. Pieaug ar SARS-CoV-2 inficēto skaits, tādējādi arī veikto testu skaits slimnīcās palielinās. Tāpat arī redzams, ka stacionāros palielinās saslimušo skaits ar smagu slimības gaitu. Par to informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pasargātu sevi no smagas slimības gaitas, SPKC aicina iedzīvotājus, īpaši no riska grupām, vakcinēties. Iedzīvotājiem pieejamas “BioNTech Pfizer” vakcīnas “Comirnaty Omicron XBB.1.5”, kuras pielāgotas šobrīd izplatītākajiem “SARS-CoV-2” vīrusa “Omicron” paveidiem. Jāpiebilst, ka nesenie notekūdeņu monitoringa dati liecina, ka Latvijā parādījies arī jaunais “BA.2.86” paveids jeb “Pirola”. Esošās vakcīnas ir pietiekami efektīvas arī pret šo vīrusa variantu. 

Sezonālo vakcināciju pret Covid-19 infekciju ieteicams veikt savlaicīgi. Vispiemērotākais laiks būtu no septembra līdz decembrim, tomēr vakcināciju drīkst veikt arī pēc tam, kaut saslimstība ar Covid-19 jau būs pieaugusi vēl vairāk. Ir svarīgi, lai vakcīna būtu laikus nostiprinājusi organisma aizsardzību pret smagu slimības gaitu, tāpēc vakcināciju nedrīkstētu atlikt līdz brīdim, kad saslimstība būs plaša un nonākšana saskarē ar vīrusu ļoti iespējama. 

Viena vakcīnas deva jāsaņem vismaz 12 mēnešus pēc iepriekšējās vakcīnas devas. Tomēr, ja cilvēkam ir 65 gadi un vairāk, bet ir vairākas hroniskas slimības, tad intervāls no iepriekšējas Covid-19 vakcinācijas var būt arī mazāks, proti, 6 mēneši.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai mazinātu smagas saslimšanas un nāves risku, vakcinācija pret Covid-19 īpaši rekomendēta šādām iedzīvotāju grupām: 

  • visiem iedzīvotājiem vecumā no 65 gadu vecuma; 
  • pieaugušajiem ar nopietnām hroniskām blakusslimībām;   
  • vidējas vai augstas imūnsupresijas pacientiem, t.sk. pusaudžiem un bērniem no 6 mēnešu vecuma;   
  • grūtniecēm. 

Informācija par vakcināciju pret Covid-19 rudens sezonā 2023

SPKC aicina aktīvāk vakcināciju izmantot riska grupu pacientiem. Aktuālie vakcinācijas statistikas dati liecina, ka pret Covid-19 šoruden vakcinējušies jau vairāk nekā 22 tūkstoši cilvēku. Visaktīvāk pret Covid-19 šobrīd vakcinējas cilvēki ar hroniskām slimībām, sociālās aprūpes centru klienti, seniori, ārstniecības personas un grūtnieces.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

  1. Pilsēta nedrīkst palikt bez vadības. Katram poti, aizsargpoti, supepoti un pūsterīti1x kvartālā.

    3
    1
  2. Interesanti, kur tad kvēlākais pošu fans Onkuls pazudis? Vai tik neciemojas pie mārtiņa rītiņa?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.