Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stiprinās NVO darbību Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam ar finansējumu 300 000 eiro

Foto: “Unsplash.com”.

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) izsludinājis atklātu pieteikumu konkursu “Nevalstisko organizāciju darbība Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam” ar mērķi atbalstīt nevaldības organizāciju (NVO) darbības nepārtrauktību, tai skaitā koordinējot un nodrošinot brīvprātīgo darbu Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam. Konkursā pieejamais finansējums ir 300 000 eiro, savukārt vienam projekta iesniedzējam pieejamais maksimālais finansējums ir 30 000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa mērķis ir atlasīt projektus, kuru īstenošana sniegs būtisku ieguldījumu programmas mērķa sasniegšanā. Konkursā tiks atbalstīti projekti, kas ietver: NVO darbības nodrošināšanu pakalpojumu un atbalsta sniegšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem, brīvprātīgā darba veicēju piesaisti un informācijas apmaiņu; brīvprātīgo tīkla uzturēšanu; brīvprātīgā darba koordinēšanu; informatīvo resursu uzturēšanu un attīstību; ziedojumu piesaisti; pasākumu, brīvprātīgā darba, ziedojumu un pakalpojumu koordināciju Latvijas reģionos; speciālistu un ekspertu piesaisti pakalpojumu nodrošināšanai; darbinieku un brīvprātīgo mācības, motivāciju, psiholoģisko palīdzību; humānās palīdzības komplektēšanu un izdali palīdzības sniegšanas punktos; un telpu nodrošināšanu palīdzības sniegšanai.

SIF aprīlī jau apstiprināja sešus NVO projektus par kopējo summu 60 000 EUR, lai stiprinātu brīvprātīgā darba aktivitātes pilsoniskās sabiedrības iesaistei ar mērķi palīdzēt Ukrainai un Ukrainas iedzīvotājiem Latvijā. Apstiprināto projektu ietvaros tika atbalstītas tādas aktivitātes kā apmācības par brīvprātīgā darba veikšanu, brīvprātīgā darba koordinēšanas un popularizēšanas pasākumi, tostarp humānās palīdzības kravu, veselības aprūpes koordinēšana Ukrainas bērniem, ziedojumu vākšana, kā arī citas nozīmīgas aktivitātes Ukrainas sabiedrībai un brīvprātīgo darbā.

“Latvijā šobrīd ieradušies vairāk nekā 35 000 Ukrainas civiliedzīvotāju, rodot drošu patvērumu un bēgot no kara šausmām, kā arī katru dienu mūsu robežas šķērso vairāki simti cilvēku tranzītā. Pieaugot Ukrainas civiliedzīvotāju skaitam, kuriem ir nepieciešama palīdzība, lai līdz 2022.gada beigām sniegtu kritiski svarīgu atbalstu brīvprātīgā darba koordinācijai un pakalpojumu nodrošināšanai tieši Ukrainas civiliedzīvotājiem, ar sniegto finansējumu nodrošināsim NVO darbības nepārtrauktību. Vienlaikus, apzinoties sniedzamās palīdzības mērogu, tikpat aktuāls būs jautājums par ziedojumu piesaisti organizācijām no iedzīvotājiem un uzņēmumiem. Jāatzīmē, ka NVO sniegtie pakalpojumi ir bijuši ļoti būtiski, lai risinātu Ukrainas civiliedzīvotāju vajadzības papildus valsts sniegtajam atbalstam,” skaidro SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikumus izskatīs vērtēšanas komisija, kuras sastāvā ir pa vienam pārstāvim no Izglītības un zinātnes ministrijas, Kultūras ministrijas, Iekšlietu ministrijas un divi Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes deleģēti NVO sektora pārstāvji. Komisijas sastāvā arī ir SIF pārstāvis, kurš vada vērtēšanas komisijas darbu, bet atbilstības un kvalitātes kritēriju vērtēšanā un balsošanā nepiedalās.  

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir līdz 2022.gada 19.augusta plkst. 12.00. Projektu iesniedzēju ērtībai 2022. gada 11.augustā plkst.14.00 tiešsaistē notiks informatīvais seminārs, kur projektu pieteicējiem būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus pirms projektu pieteikuma iesniegšanas. Pieteikties dalībai seminārā iespējams, rakstot uz e-pastu  konkursi@sif.gov.lv  un norādot savu vārdu un uzvārdu, kā arī pārstāvēto NVO. 

Ar plašāku informāciju, kā arī konkursa nolikumu, pieteikuma un budžeta veidlapu iespējams iepazīties www.sif.gov.lv sadaļā “Projektu konkursi“. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.