Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stiprināta pašvaldību spēja civilajā aizsardzībā un Ukrainas bēgļu uzņemšanā

Ilustratīvs foto: Pārsla Konrāde.

3.martā notika Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) rīkotās apmācības pašvaldību sadarbības teritoriju civilās aizsardzības komisijām (STCAK) par to lomu un rīcību krīzes situācijās, lai nodrošinātu efektīvu uzdevumu izpildi personu no ārvalstīm masveida ierašanās gadījumā Latvijā. Par to informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Agrita Vītola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmācību ietvaros tiek izskatīti sadarbības algoritmi, kas paredzēti šī gada 24.februārī Ministru kabinetā apstiprinātajā plānā, kur ir noteikti valsts institūciju, pašvaldību un komersantu īstenojamie pasākumi un iesaistāmie resursi, lai nodrošinātu saskaņotu un nekavējošu rīcību un spētu uzņemt personas, kas ierodas no Ukrainas.

Sadarbības algoritmi jau darbojas un šobrīd ir izmitinātas 64 personas.

Iedzīvotāji, kuri vēlas sniegt atbalstu cilvēkiem, kas bēg no kara Ukrainā, aicināti reģistrēties mājaslapā palidziukrainai.lv. Jautājumu gadījumā par Ukraiņu ierašanos un palikšanu Latvijā aicina zvanīt uz diennakts bezmaksas numuru 27380380. Uzņēmējiem, kas vēlas nodrošināt humāno palīdzību, aicinājums reģistrēties www.palidziukrainai.lv.

“Lūgums iedzīvotājiem un uzņēmējiem nekādā gadījumā nedoties uz Polijas-Ukrainas robežu pašiem, jo rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā. Aicinām būt vienotiem un sniegt koordinētu humāno palīdzību, lai tā pēc iespējas ātrāk sasniegtu tos, kam tā nepieciešama!” uzsver A.Vītola.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.