Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tiesai nosūtīta krimināllieta par krāpšanu sociālajos tīklos

Foto: “Pexels.com”.

2022. gada 17. februārī Rīgas Austrumu prokuratūras prokurore nosūtīja tiesai krimināllietu, kur pie kriminālatbildības saukta kāda sieviete par kopumā 17 noziedzīgiem nodarījumiem – neliela apmēra krāpšanām. Par to informē Latvijas Republikas prokuratūras konsultante – sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar apsūdzību minētā sieviete, mantkārīgu motīvu vadīta, nolēma iegūt svešu mantu ar viltu, tas ir, izdarīt krāpšanu. Laikā no 2020. gada decembra līdz 2021. gada aprīlim apsūdzētā, izmantojot dažādus profila lietotāja vārdus, sociālajā platformā “Facebook” ievietoja sludinājumus par dažādu zīdaiņu aprūpei paredzētu lietu, kā arī pārtikas un higiēnas preču pārdošanu, zinot, ka minētās preces viņa nepārdos, jo viņas rīcībā to nav.

Minētā persona par līdzīgiem pārkāpumiem jau tikusi iepriekš sodīta. Apsūdzētā sieviete pilnībā atzīst savu vainu visos viņai inkriminētajos noziedzīgajos nodarījumos.

Prokurore apsūdzēto sievieti pie kriminālatbildības saukusi pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas, kur sankcija paredz sodu – brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, īslaicīgu brīvības atņemšanu, sabiedrisko darbu vai naudas sodu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.