Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tiesībsargs aicina piedalīties aptaujā par izklaides trokšņa ietekmi uz naktsmieru

Izklaides trokšņi no tuvējā naktskluba, āra terases, viesu nama vēlā vakara stundā, saraustīts miegs un pat negulētas naktis teju katru nedēļas nogali vai pat ik vakaru – vai tas šķiet pazīstami? Iedzīvotāju un izklaides biznesa intereses jau ilgstoši nav līdzsvarotas un ir tiesiski nesakārtotas. Tāpēc tiesībsargs aicina iedzīvotājus paust viedokli par problēmas aktualitāti, izplatību un iespējamiem risinājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesībsargs lūdz iedzīvotājus līdz 18. martam paust savu viedokli, aizpildot elektronisku aptauju ej.uz/kaskaitejatevgulet.

Aptaujas mērķis, pirmkārt, ir aktualizēt problēmu un iedrošināt izteikties tos iedzīvotājus, kas līdz šim ar izklaides trokšņu radītājam neērtībām ir saskārušies, bet par to cietuši klusu. Un, otrkārt, noskaidrot, kur šī problēma ir izplatīta – vai tikai pilsētās vai arī ārpus tām – un kādi iedzīvotāju ieskatā būtu iespējamie problēmas risinājumi.

Būtiski uzsvērt, ka šajā reizē tiesībsargs lūdz iedzīvotāju viedokli tikai par izklaides trokšņiem – tādiem regulāriem un pastāvīgiem trokšņiem, ko rada naktsklubi, bāri, kafejnīcas, terases, viesu nami u.tml. Šī aptauja nav par dzīvokļa vai mājas kaimiņu radītu troksni, mototrašu vai ceļu satiksmes radīto troksni. Tiesībsargs aptaujā vēlas noskaidrot, vai un ar kādu izklaides troksni iedzīvotāji ir saskārušies dzīvesvietas tuvumā, vai tas ietekmē naktsmieru, vai cilvēki ir vērsušies pēc palīdzības gadījumos, kad izklaides troksnis ir pārāk traucējošs, kāds ir galvenais iemesls, kāpēc traucējoša izklaides trokšņa problēmu neizdodas atrisināt, u.c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Satraucoši, ka valstī ilgstoši nepastāv jēgpilns tiesisks mehānisms, kā rīkoties gadījumos, kad izklaides vietu radītais troksnis traucē naktsmieru. Lai arī kopš aizvadītā gada par trokšņošanu uzņēmumiem var piemērot administratīvo atbildību un uzlikt pat līdz pat 5000 eiro lielu sodu, praksē tas neuzlabo situāciju, jo, manā ieskatā, soda piemērošana ir sarežģīta un neefektīva,” norāda tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs atzīmē, ka iedzīvotāju aptauja dos iespēju apzināt problēmas faktisko situāciju un iespējamos risinājumus.

“No saņemtajām sūdzībām redzams, ka izklaides trokšņu problemātika nav tikai Rīgas problēma. Sūdzības ienākušas arī no Liepājas, Rēzeknes, Jūrmalas, Aizkraukles, Kurzemes piejūras ciemiem. Manuprāt, mums jāseko citu valstu piemēriem, kur valsts un pašvaldības stingri nosaka ietvaru, kādā samērojamas izklaides uzņēmējdarbības un iedzīvotāju naktsmiera intereses!” saka tiesībsargs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalība aptaujā ir brīvprātīga un anonīma. Neskaidrību gadījumos par visiem jautājumiem lūdz vērsties Tiesībsarga birojā, rakstot uz e-pasta adresi “tiesibsargs@tiesibsargs.lv”.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.