Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēlēšanas: Trešdien sāksies kandidātu sarakstu iesniegšana 14. Saeimas vēlēšanām

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Trešdien, 13. jūlijā, sāksies un līdz 2. augustam turpināsies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 14. Saeimas vēlēšanām, kas notiks šā gada 1. oktobrī. Par to informē Centrālā vēlēšanu komisija (CVK).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kandidātu saraksti iesniedzami CVK, un ar pieteiktajiem sarakstiem pēc to pieņemšanas varēs iepazīties vietnē https://sv2022.cvk.lv.

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu, ja uz viņu neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumiem. Kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām drīkst iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrētas partijas un reģistrētas partiju apvienības. Lai varētu iesniegt kandidātu sarakstu, partijai ir jābūt dibinātai ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un tajā ir jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. Ja kandidātu sarakstu iesniedz partiju apvienība, tajā ietilpstošajām partijām arī jābūt dibinātām ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un apvienībā kopā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. 14. Saeimas vēlēšanās termiņš, līdz kuram jābūt dibinātām partijām, lai varētu iesniegt deputātu kandidātu sarakstu, ir 2021. gada 30. septembris.

Kandidātu saraksts un tam pievienojamie dokumenti sagatavojami, izmantojot CVK lietojumprogrammu. Kandidātu sarakstam jāpievieno priekšvēlēšanu programma, kuras apjoms nepārsniedz 4000 iespiedzīmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Drošības nauda par kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām ir 1400 eiro. Iemaksātā drošības nauda dod tiesības iesniegt viena nosaukuma kandidātu sarakstus visos vēlēšanu apgabalos, un tā tiek atmaksāta, ja šā nosaukuma kandidātu saraksts saņēmis divus vai vairāk procentus no nodoto derīgo balsu skaita. Savukārt, ja tiek saņemts mazāk par diviem procentiem no nodoto derīgo balsu skaita, CVK drošības naudu iemaksā valsts budžetā.

Saeimas vēlēšanās ir pieci vēlēšanu apgabali – Rīga, Vidzeme, Latgale, Kurzeme un Zemgale, un no katra apgabala Saeimā jāievēl noteikts deputātu skaits. Vēlēšanu apgabalos ievēlējamo deputātu skaitu noteica CVK proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam, kāds bija reģistrēts Fizisko personu reģistrā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā. Saeimas vēlēšanu likums noteic, ka ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji pieskaitāmi Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam. Rīgas vēlēšanu apgabalā 14. Saeimas vēlēšanās ir 36 deputātu vietas, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 26 deputātu vietas, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalos katrā pa 13 deputātu vietām, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 12 deputātu vietas.

Uzziņai:

 • Pirmajā kandidātu sarakstu iesniegšanas dienā, 13. jūlijā, kandidātu sarakstu iesniegšanu pieteikuši divu partiju un partiju apvienību pārstāvji – plkst. 10.00 kandidātu sarakstu plāno iesniegt politisko partiju apvienība “Attīstībai/Par!”, bet plkst. 12.00 politiskā partija “Stabilitātei!”.
 • Interesi par kandidātu sarakstu iesniegšanu līdz šim izrādījušas kopumā 12 partija un partiju apvienības, arī:
 • Politiskā partija Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”
 • Politisko partiju apvienība “APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija”
 • Politiskā partija “Republika”
 • Politiskā partija “LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ”
 • Politiskā partija “Konservatīvie”
 • “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija
 • Politisko partiju apvienība “Zaļo un Zemnieku savienība”
 • Politisko partiju apvienība “Jaunā VIENOTĪBA”
 • Politiskā partija “PROGRESĪVIE”
 • Politiskā partija “KATRAM UN KATRAI”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.