Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tūkstošiem cilvēku Rīgas ielās sestdien prasīja apturēt Putina sākto karu Ukrainā

Foto: Ilmārs Znotiņš (Valsts prezidenta kanceleja).

Lai nosodītu Krievijas prezidenta Vladimira Putina sākto karu Ukrainā un atbalstītu Ukrainas tautas cīņu par savas brīvības un demokrātijas saglabāšanu, sestdien, 5.martā, Rīgā tūkstošiem cilvēku pulcējās atbalsta gājienā no Brīvības pieminekļa līdz Ukrainas vēstniecībai, novēroja aģentūra LETA.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ap plkst.11 cilvēki pulcējās pie Brīvības pieminekļa un skandēja dažādus saukļus, tai skaitā “Brīvību Ukrainai!”. Daudzi bija ieradušies gan ar Ukrainas karogiem, gan ziediem, baloniem, plakātiem Ukrainas karoga krāsās, tāpat daļa savā apģērbā izmantojusi karoga dzelteno un zilo krāsu.

Gājiens uz Ukrainas vēstniecību atbalsta paušanai notika, dalībniekiem ukrainiski skandējot “Slava Ukranai! Varoņiem slava!” un latviski “Putinu uz Hāgu!”.

Pasākumā dalībnieki bija paņēmuši līdzi Latvijas karogus un dažādus plakātus, kuros tostarp iekļauta nu jau leģendārā frāze par to, kurp vajadzētu doties Krievijas karakuģim. Akcijas dalībnieki aicināja turpat doties arī Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mītiņā tika vests arī krātiņš jeb “cietuma kamera”, kurā ievietota Putinam līdzīga lelle.

Pasākuma pirmajā rindā gāja Valsts prezidents Egils Levits, kādreizējais Latvijas Tautas frontes vadītājs Dainis Īvāns, eksprezidents Raimonds Vējonis, mācītājs Juris Cālītis, sabiedrisko organizāciju pārstāvji Andris Gobiņš, Kaspars Zālītis un citi.

Uz neilgu laiku dalībnieki apstājās pie Krievijas vēstniecības, lai skandētu “Rokas nost no Ukrainas!”, bet pēc tam turpināja doties uz Ukrainas vēstniecību, pie kuras uzstādīta skatuve muzikālajiem priekšnesumiem un runām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūziķi pasākumā atskaņoja Ukrainas himnu un Latvijas himnu.

Pasākumā kārtību uzraudzīja vairāki policisti, lielākā skaitā arī pie Krievijas vēstniecības.

Akcijas laikā tika turēts arī vairāk nekā desmit metrus garš Ukrainas karogs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Centrālajā mītiņa vietā pie Ukrainas vēstniecības organizatoru pārstāve, pasākuma vadītāja un žurnāliste Olga Dragiļeva pavēstīja, ka akcija sapulcējusi kopā ap 30 000 cilvēku. Viņa arī pateicās par sadarbību pasākuma norisē policijai un Rīgas domei.

Valsts policija aģentūrai LETA atturējās izteikt aplēses par to, cik cilvēku bija ieradušies uz minēto protesta akciju, vien apliecināja, ka tā ir noritējusi bez starpgadījumiem.

Vadoties no organizatoru aplēsēm par pasākuma apmeklētāju skaitu, secināms, ka sanākušo cilvēku bija tikpat daudz, cik satilpst Mežaparka Lielās estrādes skatītāju sēdvietās, jeb trīsreiz vairāk nekā piedalījās 2009.gada 13.janvārī Doma laukumā notikušajā protesta akcijā, kas noslēdzās ar grautiņiem Vecrīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrības “Latvijas pilsoniskā alianse” pārstāvji gājienā piedalīties aicināja ikvienu iedzīvotāju, lai nosodītu Krievijas prezidenta Putina sākto karu Ukrainā un atbalstītu Ukrainas tautas cīņu par savas brīvības un demokrātijas saglabāšanu.

“Latvijas spēks ir mūsu cilvēki. Mēs esam pierādījuši, ka mums rūp Ukrainā notiekošais, ziedojot naudu, mantas un laiku. Taču šobrīd ne mazāk svarīgi ir būt vienotiem un turpināt paust publisku atbalstu Ukrainas tautai. Atcerēsimies, cik svarīgs šāds atbalsts bija mums pašiem cīņā par neatkarību. Apvienosim savus spēkus, lai atbalsts aizskan līdz Ukrainai un nosodījums – līdz Kremlim!” aicinājumā norādīja viena no pasākuma organizatorēm, “Latvijas pilsoniskās alianses” vadītāja Kristīne Zonberga.

LETA

Foto: Ilmārs Znotiņš (Valsts prezidenta kanceleja).

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.