Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas bēgļi sūtījumus no mājām ar personiskajām mantām no 12.aprīļa var saņemt vienkāršotā veidā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Lai sniegtu atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kuri izceļojuši no savas valsts Krievijas izraisītā militārā konflikta dēļ, no 2022.gada 12.aprīļa ir noteikta vienkāršota kārtība, kā saņemt pasta sūtījumus ar personiskajām mantām. Šādu sūtījumu saņemšanai pasta nodaļā jāuzrāda pase vai cits derīgs personu apliecinošs dokuments. Muitas deklarācija par sūtījumu nav jāformē un maksājumi nav jāveic.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši tiesību aktos1 noteiktajam, ja personai jāmaina pastāvīgā dzīvesvieta no kādas trešās valsts uz Eiropas Savienības muitas teritoriju ārkārtēju politisku apstākļu dēļ, personiskās mantas ievešanai tiek piešķirts atbrīvojums no muitas nodokļiem.

Ja tuvinieki Ukrainas pilsonim no Ukrainas uz Latviju nosūta sūtījumu ar viņa personīgajām mantām, persona no VAS “Latvijas Pasts” saņems aicinājumu “Muitojams sūtījums”. Muitas deklarācija par šo sūtījumu nebūs jāpilda.

Šajā gadījumā Ukrainas pilsonim ir jādodas uz aicinājumā norādīto pasta nodaļu un jāuzrāda pase vai cits derīgs personu apliecinošs dokuments, kā arī jānorāda savs mobilā tālruņa numurs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Persona varēs uzgaidīt uz vietas pasta nodaļā, kamēr saziņā starp “Latvijas Pastu” un Valsts ieņēmumu dienestu tiks veiktas attiecīgās sūtījuma noformēšanas formalitātes, lai to izsniegtu saņēmējam, tomēr jārēķinās, ka šis process var prasīt līdz pat pusstundai vai nedaudz vairāk laika. Tāpēc otrs variants ir uzrādīt nepieciešamos dokumentus un informāciju pasta nodaļai, sagaidīt ziņu no “Latvijas Pasta” savā mobilajā tālrunī par to, ka sūtījums ir sagatavots izsniegšanai, un tad doties tam pakaļ.

1 Padomes 2009. gada 16. novembra Regulas (EK) Nr. 1186/2009, ar kuru izveido Kopienas sistēmu atbrīvojumiem no muitas nodokļiem, 4.–11.pants

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.