Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas bēgļus izmitinās proporcionāli pašvaldībās deklarēto iedzīvotāju skaitam

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

12.aprīlī Ministru kabinets izdeva noteikumus par pašvaldībās izmitināmo Ukrainas civiliedzīvotāju skaitu, kas nosaka katrā pašvaldībā izmitināmo Ukrainas civiliedzīvotāju skaitu proporcionāli pašvaldībā deklarēto iedzīvotāju skaitam. Par to informē Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Gunta Jansone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) uzrauga pašvaldību spēju atbalsta sniegšanā un nepieciešamības gadījumā novirza Ukrainas bēgļus uz tām pašvaldībām, kuru iespējas ļauj sniegt nepieciešamo atbalstu. VUGD arī uztur informāciju par pašvaldībās izmitināto Ukrainas civiliedzīvotāju skaitu un aktualizē to vismaz reizi diennaktī atbilstoši pašvaldību sniegtajai informācijai.

“Šobrīd VUGD turpina sadarbību ar pašvaldībām bēgļu izmitināšanā. Tomēr gadījumā, ja tiks izsmeltas šīs iespējas, tiks iedarbināts jaunais regulējums un Ukrainas bēgļi izmitināti, sadalot proporcionāli pašvaldībās deklarēto iedzīvotāju skaitam. Mēs ļoti novērtējam ikvienas pašvaldības un arī iedzīvotāju ieguldījumu, lai Ukrainas bēgļi saņemtu nepieciešamo atbalstu un mājokli,” atzīmēja iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Lai veicinātu visu Latvijas pašvaldību solidāru iesaisti Ukrainas civiliedzīvotāju uzņemšanā, šie noteikumi pašvaldībās izmitināmo Ukrainas civiliedzīvotāju skaitu paredz sadalīt proporcionāli pašvaldību administratīvajās teritorijās deklarēto iedzīvotāju skaitam. Sadalījuma pamatā ir Latvijas Republikā deklarēto iedzīvotāju skaits – 2 002 090 pēc Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtajiem datiem uz 2022. gada 1. martu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkrētajā pašvaldībā izmitināmo civiliedzīvotāju proporcionālais sadalījums ir balstīts uz to, ka pakāpeniski varētu nākties izmitināt līdz četrdesmit tūkstošiem Ukrainas civiliedzīvotāju.

Krievijas karaspēks jau vairāk nekā mēnesi turpina iebrukumu Ukrainā, iznīcinot arī civilo infrastruktūru un nogalinot civiliedzīvotājus. Ukrainas teritoriju kopš kara sākuma jau ir atstājuši vairāk nekā četri miljoni Ukrainas civiliedzīvotāju, līdz ar to pieaug arī bēgļu skaits, kuri ierodas Latvijā. Kopumā 15 017 Ukrainas civiliedzīvotājiem jau ir izsniegti uzturēšanās dokumenti (humānās vīzas un termiņuzturēšanās atļaujas) ar tiesībām uz nodarbinātību, savukārt palīdzība ar izmitināšanu bija nepieciešama 9215 personai. Ukrainas civiliedzīvotāju plūsma ir neprognozējama, tomēr ir jārada apstākļi, lai mazinātu šo cilvēku ciešanas, kā arī nodrošinātu primāro atbalstu – izmitināšanu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.