Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valdība lemj samazināt apkures un karstā ūdens temperatūru šajā apkures sezonā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Lai samazinātu energoresursu patēriņu dzīvojamo māju telpu apkures nodrošināšanai, valdība otrdien atļāva samazināt apkures temperatūru un karstā ūdens temperatūru šajā sezonā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ministru kabinets lēma uz laiku pazemināt telpu gaisa temperatūru, ieregulējot to ne vairāk kā plus 19 grādi. Samazinot dzīvojamo telpu gaisa temperatūru par vienu grādu, tiek ietaupīti aptuveni 5 % no apkures izmaksām, kas ilgtermiņā veido vērā ņemamu ietaupījumu.

Valdības lēmums paredz, ka laika periodā no 2022.gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim dzīvojamās mājas pārvaldītājam jānodrošina atbilstoši apkures sistēmas iestatījumi, lai dzīvokļos gaisa temperatūra nepārsniegtu plus 19 grādus, bet telpā ar viszemāko gaisa temperatūru tā nedrīkst būt zemāka par plus 18 grādiem.

Vienlaikus ir saglabāta iespēja, ka dzīvojamās mājas kopīpašnieki vai dzīvokļu īpašumu mājā dzīvokļa īpašnieki var lemt par augstāku telpu gaisa temperatūras nodrošināšanu dzīvojamajā mājā, ja uzskata to par nepieciešamu ēkas ekspluatācijai vai iedzīvotāju veselības un pašsajūtas nodrošināšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat lai samazinātu energoresursu patēriņu dzīvojamo māju siltumapgādes nodrošināšanai, valdība lēma uz laiku pieļaut pazemināt vai īslaicīgi samazināt karstā ūdens temperatūru, ilgtermiņā veidojot vērā ņemamu ietaupījumu.

Valdības lēmums paredz, ka laika periodā no šā gada 1.oktobra līdz 2023.gada 30.aprīlim dzīvojamās mājas pārvaldītājam ir tiesības nedaudz vai īslaicīgi samazināt karstā ūdens temperatūru, ja ir ievēroti priekšnoteikumi, lai izvairītos no “Legionella spp.” baktēriju intensīvas vairošanās. Normatīvajā regulējumā noteikts, ka karstā ūdens temperatūra izejā no siltummaiņa nevar būt zemāka par plus 55 grādiem.

Lēmumu par minimālo pastāvīgi nodrošināmo karstā ūdens temperatūru izejā no siltummaiņa jāpieņem mājas pārvaldniekam vai īpašniekiem, ievērojot karstā ūdens sistēmas īpatnības un iedzīvotāju paradumus. Tomēr vienlaikus dzīvojamās mājas pārvaldītājam noteikts pienākums vismaz piecas darbdienas iepriekš informēt iedzīvotājus par profilaktiskajiem individuāli veicamajiem pasākumiem dzīvokļu īpašumos “Legionella spp.” baktēriju izplatības ierobežošanai.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

 1. Kas tas vēl par murgu.Dzivokļos nekad bav vienāda temperatūra.Sanāk tam ,kam vaurāk,jātur logi vaļā lai būtu tikai 19.Tik debila valdība vēl nebij redzēta.🤦‍♀️

  7
  4
 2. Vai tiešām tik grūti saprrast. Nevis jātur logi vaļā, lai būtu 19 grādi, bet vienkārši nesildīs tik daudz. Un nebus jātur tie logi vaļā

  3
  3
 3. Neviens neies un nemērīs, cik konkrēti katrā dzīvoklī ir grādu. Tas vairāk attiecas uz siltumapgādi, pašu regulāciju

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.