Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valmieras novadā atklās Latvijā pirmo mākslīgi veidotu ligzdu parku baltajiem stārķiem

Ilustratīvs foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Valmieras novada Matīšu pagastā šodien atklās Latvijā pirmo mākslīgi veidotu ligzdu parku baltajiem stārķiem, aģentūru LETA informēja pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Melece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baltos stārķus atgriežamies no siltajām zemēm sagaidīs ar sešām jaunām ligzdām – Latvijā pirmo mākslīgi veidoto ligzdu parku baltajiem stārķiem, ko attīstīs Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar AS “Sadales tīkls”.

Kā stāsta Melece, par ieceres vietu izvēlēta senā lapegļu aleja Valmiera-Mazsalaca šosejas malā, kur atrodas Eiropā vistālāk uz ziemeļiem esošā, Latvijā un Baltijas valstīs lielākā balto stārķu kolonija.

Idejas autors, kā arī balstu un ligzdu pamatņu nodrošinātājs ir AS “Sadales tīkls”, īstenotājs – Valmieras novada pašvaldība. Ieceri atbalsta Latvijas Ornitoloģijas biedrība un zemes īpašnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balto stārķu kolonija Valmieras novada Matīšu pagastā ir nozīmīgs dabas objekts, atpazīstams ainavas elements un svarīga tūrisma piesaistes vieta Latvijā.

Kā liecina “Dabasdati.lv” ieraksti par novērojumiem, tad pirmie baltie stārķi Latvijā manīti jau 6.martā, kad viens baltais stārķis novērots Rēzeknes novadā, vēlāk tie redzēti arī Kuldīgas novada Rudē, Salacgrīvā, savukārt 16.martā Skrundā novērots viens melnais stārķis.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.