Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts palīdzēs pašvaldībām nodrošināt lielāku atlīdzību aprūpētājiem

Foto: “Pixabay”.

Arī šogad ir noteikts valsts atbalsts pašvaldībām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu izdevumu segšanai. Tas ietver aprūpētāju atalgojuma paaugstināšanu vai jau noteiktās atlīdzības līmeņa saglabāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To paredz Ministru kabineta noteikumi “Noteikumi par valsts atbalstu pašvaldībām atlīdzības palielināšanai aprūpētājiem ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās”, kas otrdien, 17. janvārī, pieņemti valdības sēdē.

Noteikumu mērķis ir nodrošināt, ka valsts atbalstu saņem tās pašvaldības, kas savās dibinātajās ilgstošas sociālās aprūpes institūcijās (sociālās aprūpes centros – SAC) vai  SAC, no kura pērk pakalpojumu, cenas ietvaros, nodrošina aprūpētāju un vecāko aprūpētāju mēnešalgu, kas pārsniedz minimālo mēnešalgu. Tas ļautu novērst risku, ka aprūpētāju trūkuma dēļ, netiek apmierināta  SAC dzīvojošo personu pamatvajadzība pēc aprūpes.

Noteikts, ka pašvaldības valsts atbalstu varēs saņemt, ja ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās aprūpētājiem, kuriem profesionālā pieredze aprūpētāja amatā ir no viena līdz trim gadiem, mēnešalga ir noteikta vismaz 629 eiro mēnesī, bet aprūpētājiem, kuriem profesionālā pieredze aprūpētāja amatā ir ilgāka par trim gadiem, mēnešalga ir noteikta vismaz 662 eiro mēnesī, kā arī vecākajiem aprūpētājiem, kuriem profesionālā pieredze aprūpētāja amatā ir no viena gada līdz trim gadiem, mēnešalga ir noteikta vismaz 674 eiro mēnesī, bet vecākajiem aprūpētājiem, kuriem profesionālā pieredze aprūpētāja amatā ir ilgāka par trim gadiem, mēnešalga ir noteikta vismaz 709 eiro mēnesī.

Vienlaikus noteikumi paredz lielāku atbalstu pašvaldībām, ja ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas iestādē aprūpētājiem un vecākajiem aprūpētājiem ir noteikta piemaksa par darbu, kas saistīts ar īpašu risku.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.