Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes policisti brīdina par krāpniekiem internetā

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pēdējo nedēļu laikā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē ir saņemti vairāki iesniegumi par to, ka iedzīvotāji, pārskaitot naudu uz apšaubāmām it kā kredītiestādēm, nesaņem solīto pakalpojumu. Valsts policija aicina iedzīvotājus būs piesardzīgiem un apdomāt savas rīcības sekas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē ir saņemti divi iesniegumi no iedzīvotājiem par to, ka viņi, interesējoties par iespējām saņemt kredītu, tikuši apkrāpti. Lai saņemtu 5000 eiro kredītu ar 2 % likmi, viltusaizdevēji prasījuši pārskaitīt 150 eiro uz viņu kontu, ko cietušie arī izdarījuši. Kad tas izdarīts, lūgts pārskaitīt vēl 450 eiro, taču kredīts tā arī līdz galam nav noformēts un personas aizdevumu nav saņēmušas,” stāsta Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un nebūt pārlieku uzticīgiem, komunicējot ar nepazīstamiem cilvēkiem. Tāpat nevajadzētu nevienam izpaust savus personas datus, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) datus, tādējādi pasargājot sevi no riska kļūt par krāpniecības upuriem.

“Ja esat kļuvis par krāpnieku upuriem, ir jāziņo Valsts policijai pa tālruņa numuru 110 vai jāraksta iesniegums elektroniski bez eParaksta Latvijas valsts portālā, izmantojot e-pakalpojumu “E-iesniegums iestādei” vai arī elektroniski ar eParakstu, sūtot uz e-pastu “pasts@vp.gov.lv”,” uzsver Z.Vaskāne.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.