Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Var saņemt valsts atbalstu arī mājsaimniecības ar sašķidrinātās naftas gāzes un dīzeļdegvielas apkuri

Foto: “Pixabay”.

Saeima ceturtdien, 9.februārī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas noteic valsts atbalstu arī tām mājsaimniecībām, kas apkurei izmanto sašķidrināto naftas gāzi (propānu-butānu) vai dīzeļdegvielu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sašķidrinātās naftas gāzes izmaksu pieaugumu kompensēs 50 procentu apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,91 eiro par kilogramu, bet ne vairāk kā 1,29 eiro par kilogramu. Uz vienu mājsaimniecību noteikts patēriņa slieksnis – viena tonna sašķidrinātās gāzes.

Dīzeļdegvielas izmaksu pieaugumu kompensēs 50 procentu apmērā, ja izmaksas pārsniedz 0,69 eiro par litru, bet ne vairāk kā 2,01 eiro par litru. Vienai mājsaimniecībai izmaksu pieaugumu kompensēs četru tūkstošu litru apmērā.

Valsts sniegto atbalstu neapliks ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, savukārt kompensācijas maksā paredzēts iekļaut arī pievienotās vērtības nodokli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai pieteiktos atbalstam, iedzīvotājiem, kuri apkurei iegādājas dīzeļdegvielu vai sašķidrināto naftas gāzi, ar maksājumu attaisnojošiem dokumentiem jāvēršas pašvaldībā.

Mājsaimniecības atbalstu var saņemt par gāzi un dīzeļdegvielu, kas apkures vajadzībām iegādāta laika posmā no pagājušā gada 1.maija līdz šī gada 30.aprīlim.

Iepriekš Saeima jau noteica pasākumus, lai iedzīvotājiem segtu daļu no energoresursu cenu pieauguma par centrālo apkuri, apkurē izmantoto elektrību, dabasgāzi, koksnes granulām, briketēm, malku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts atbalstam siltumenerģijas izmaksu segšanai var pieteikties elektroniski e-pakalpojumu portālā www.epakalpojumi.lv, klātienē pieteikumus var iesniegt Gulbenes novada valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā Ābeļu ielā 2, Gulbenē un pagastu pārvaldēs darba laikā: P; O; T; C: no plkst. 8:00 līdz 17:00, piektdien no plkst. 8:00 līdz 16:00.

Kontaktinformācija saziņai

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.