Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VARAM ministrs varēs anulēt pašvaldības deputāta pilnvaras

Foto: no Saeimas arhīva.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs varēs anulēt pašvaldības deputāta pilnvaras. To noteic Saeimā trešdien, 6.decembrī, galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Pašvaldības domes deputāta statusa likumā. Par to informē Saeimas Preses dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar grozījumiem noteikts, ka pašvaldības deputāta pilnvaras ministrs varēs anulēt, ja attiecīgais deputāts trīs mēnešu laikā bez attaisnojoša iemesla nebūs piedalījies vairāk nekā pusē no kārtējām domes sēdēm un tādēļ domes sēdes nevarēja notikt kvoruma trūkuma dēļ. Tā deputāta vietā, kuram būs anulēts mandāts, aicinās stāties nākamo kandidātu.

Likums grozīts, lai nodrošinātu nepārtrauktu pašvaldības domes darbu un lemtspēju situācijā, kad viens vai vairāki deputāti sistemātiski bez attaisnojoša iemesla nepiedalās domes sēdēs un tādējādi apdraud pilnvērtīgu pašvaldības funkciju izpildi. Šādiem deputātiem anulējot mandātu, pašvaldībā būs iespēja darboties citiem kandidātiem, kuri apzinīgi un ar pilnu atbildību veiks deputāta pienākumus, pauž par grozījumu virzību Saeimā atbildīgās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oļegs Burovs.

Patlaban pilnvaras deputātam, kurš bez attaisnojoša iemesla neierodas uz domes sēdēm, var anulēt pašvaldības dome, un izmaiņas rosinātas, lai nodrošinātu domes darbu situācijās, kad pati dome nevar pieņemt lēmumus, tostarp anulēt mandātus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saeima vienlaikus atbalstīja arī grozījumus Pašvaldību likumā. Tie noteic, ka vismaz trešā daļa domes deputātu var sasaukt kārtējo domes sēdi, ja līdzšinējā dome nav spējīga pildīt savus pienākumus. Ja mēneša laikā šāda sēde netiek sasaukta, tad pašvaldības izpilddirektors domes sēdi varēs lūgt sasaukt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

Patlaban pašvaldības domi Saeima var atlaist ar likumu un iecelt pagaidu administrāciju, ja pašvaldība trīs sēdes pēc kārtas nav spējīga pieņemt lēmumus kvoruma trūkuma dēļ. “Domes atlaišana ir galējs risinājums, taču, tā kā domi ievēl vietējie iedzīvotāji, tad ir jādara viss iespējamais, lai domē lēmumus pieņemtu tautas vairākuma izvēlēti deputāti,” atzīmē O.Burovs.

Grozījumi Pašvaldības domes deputāta statusa likumā un Pašvaldību likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.