Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Veikti uzlabojumi meža inventarizācijas datu saņemšanā un dokumentu iesniegšanā

Foto: Pārsla Konrāde.

Stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz, ka ikvienam interesentam meža inventarizācijas dati būs pieejami atvērto datu portālā “data.gov.lv”. Tāpat grozījumi paredz, ka meža inventarizācijas veicējs sagatavotos meža inventarizācijas datus iesniegs tiešsaistē informācijas sistēmā “Meža valsts reģistrs”. Veiktie grozījumi noteikumos ievērojami uzlabos Valsts meža dienesta sadarbību un komunikāciju ar meža īpašniekiem, kā arī samazinās administratīvo slogu dokumentu apritē. Par to informē Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Vineta Vilcāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemkopības ministrijas sagatavotie grozījumi veikti Ministru kabineta noteikumos Nr. 384 “Meža inventarizācijas un Meža valsts reģistra informācijas aprites noteikumi”, tie stājušies spēkā 2022. gada 12. augustā. Veiktie grozījumi būtiski uzlabos meža inventarizācijas datu saņemšanu un dokumentu iesniegšanu Valsts meža dienestā.

Valsts meža dienesta uzturētajā informācijas sistēmā “Meža valsts reģistrs” (https://gis.vmd.gov.lv/) reģistrētie meža inventarizācijas dati būs pieejami ikvienam interesentam atvērto datu portālā data.gov.lv. Dienests ir uzsācis darbu pie datu sagatavošanas un iesniegšanas portālā. Meža inventarizācijas datus portālā “data.gov.lv” Valsts meža dienests ievietos līdz katra gada 1. aprīlim atbilstoši noteikumos minētajam saturam.

Līdz šim aktuālo meža inventarizācijas datu iegūšana tiešsaistē Meža valsts reģistrā bija nodrošināta meža īpašniekam vai tā pilnvarotai personai. Noteikumu grozījumi paredz, ka tos turpmāk varēs iegūt arī meža inventarizācijas veicējs, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portāla “Latvija.lv” autentifikācijas rīkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Attīstot tiešsaistes pakalpojumus Meža valsts reģistrā, noteikumu grozījumi paredz atvieglot meža inventarizācijas datu iesniegšanu Valsts meža dienestā, kā arī atbildes saņemšanu par pieņemto lēmumu datu reģistrācijā.

Noteikumu grozījumi paredz, ka meža inventarizācijas veicējs sagatavotos meža inventarizācijas datus iesniegs tiešsaistē Meža valsts reģistrā. Valsts meža dienests saņemto informāciju izskatīs pēc tam, kad no meža īpašnieka vai tiesiskā valdītāja saņems iesniegumu meža inventarizācijas datu reģistrēšanai. Iesniegums dienestā jāiesniedz sešu mēnešu laikā no inventarizācijas lietas sagatavošanas datuma vai arī jāizdara atzīme par iesniegšanu tiešsaistē Meža valsts reģistrā.

Noteikumu grozījumi arī paredz, kādā veidā dokumentus tiešsaistē var saņemt un iesniegt Meža valsts reģistrā. Ja meža īpašnieks vai tiesiskais valdītājs mežsaimnieciskās darbības pārskatu iesniedz tiešsaistē Meža valsts reģistrā, arī lēmumu paziņo tiešsaistē. Par to tiks nosūtīta informācija arī uz Meža valsts reģistra tiešsaistes lietotāja norādīto elektroniskā pasta adresi un oficiālo elektronisko adresi, ja personai ir aktivizēts oficiālās elektroniskās adreses konts.

Valsts meža dienests ir vadošā iestāde meža ilgtspējai. Dienests uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža ugunsapsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību. Valsts meža dienests ir uz attīstību vērsta, mūsdienīgi domājoša iestāde, kura pārmaiņas un ikviena darbinieka profesionalitāti uztver kā gudru ceļu uz izaugsmi. Valsts meža dienests ir pārliecināts, ka pastāvēs, kas mainīsies. Valsts meža dienests ir zemkopības ministra padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.