Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēl gaidāmi aukstuma viļņi

Foto: Gatis Bogdanovs.

Janvāris būs aukstāks nekā parasti. Būs līdzīgi laika apstākļi, kādi bija 2010.gada ziemā. Tā “Dzirkstelei” saka laika zīmju vērotājs Vilis Bukšs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

V.Bukšs stāsta, ka šāda bijusi 2010.gada ziema un tad 2010.gada vasara bija ļoti laba. Arī šogad visas zīmes dabā liecina, ka vasara būs ļoti laba.

“Kopumā tagad paliks siltāks, vietām – atkusnis un temperatūra ap nulli. Bet periodiski būs arī aukstākas ziemas dienas, un mēneša otrā pusē atkal uz dažām dienām – aukstuma viļņi, bet īslaicīgi. Klāt arī sniegs, un sniega sega vietām uz Sveču dienu (2.februāris) var pat sasniegt 40 centimetrus un vairāk. Jārēķinās, ka janvāris būs auksts, un februāra otrā pusē var pavīdēt agra pavasara pazīmes, bet pavasara vēl nebūs. Laika zīmes rāda, ka vēl martā ziema spēlēsies un tikai ap Lieldienām, tas ir, uz 31.martu, varētu kaut kas mainīties. Ziema šogad būs, bet droši vien to pēc tam kompensēs vasara,” saka V.Bukšs.

Viņš arī stāsta, ka 6.janvārī, Zvaigznes dienā, bija sals un naktī zvaigznes – tas sola labu un bagātīgu augļu gadu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tagad jāvēro 14.janvāris! Ja snigs, tad arī turpmāk gaidāmi nokrišņi. 17.janvāris ir Teņa diena. Ja tā būs miglaina, tad pavasarī jāgaida pali. No 20.janvāra līdz pat mēneša beigām tās arī ir nozīmīgas dienas. Ja būs labs, skaidrs laiks, tas liecina par labu pavasari un vasaru. Viss jau virzās uz pavasari. Ticējums arī vēsta: ja saulīte iet uz pavasari, tad ziema uz aukstumu,” saka V.Bukšs.

Viņš arī atminas, ka 2019. un 2020.gada ziemā ziedēja vizbulītes, bija silta ziema. “Šogad atkārtojas 12-14 gadu cikls. Iespējams, ka arī nākamgad vēl varētu būt auksta ziema,” saka V.Bukšs.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

 1. Kad reiz beigsiet? Ziemā ir tikko sākusies. Aukstumam janvārī un februārī ir jābūt. Daudz labāk kā trakais ledus un ūdens virsū. Zemes ceļi kādi… Pilsētniekam kas….

  3
  1
 2. Nu tas onka gan ir muldoņa. Rudenī viņš teica, ka būs silta ziema, bet tagad apvilcis kažoku otrādi 😆

  8
  1
 3. Pati esi muldoņa. Onka septembra beigās teica: “eglēm lielākoties jaunie čiekuri ir galotnēs un tas nozīmē, ka ziemas otrā puse būs bargāka. Savukārt līdz Ziemassvētkiem -bez lieliem saliem.”

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.