Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VĒLĒŠANAS: 14.Saeimas vēlēšanām reģistrēti vēl trīs kandidātu saraksti

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

14. Saeimas vēlēšanām līdz šodienai reģistrēti jau 16 kandidātu saraksti, ar kuriem ikviens var iepazīties vietnē https://sv2022.cvk.lvKandidātu sarakstu iesniegšana noslēgsies 2. augustā, kad kandidātu sarakstu iesniegšanu pieteikušas vēl trīs politiskās partijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmdien, 1. augustā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tika iesniegti un reģistrēti trīs kandidātu saraksti. Kandidātu sarakstus 14.Saeimas vēlēšanām iesniedza politiskā partija “SUVERĒNĀ VARA” ar 100 kandidātiem, politiskā partija “Tautas varas spēks” ar 114 kandidātiem un politiskā partija TAUTAS KALPI LATVIJAI ar 82 kandidātiem. Visi saraksti iesniegti visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos.

Lai pārliecinātos, ka visi sarakstā pieteiktie kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām un uz viņiem nav attiecināmi Saeimas vēlēšanu likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi, pēc sarakstu reģistrēšanas saraksti tiks nodoti pārbaudēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram.

Pēdējā sarakstu iesniegšanas dienā CVK iesniegt sarakstu pieteikušies:
⦁ 2. augustā plkst.10.00 politiskā partija “Kristīgi Progresīvā Partija”
⦁ 2. augustā plkst.12.00 politisko partiju apvienība “Apvienība Latvijai”
⦁ 2. augustā plkst.14.00 Politiskā partija “Partija “Vienoti Latvijai””

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu, ja uz viņiem neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumiem. Kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām drīkst iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrētas partijas un reģistrētas partiju apvienības. Lai varētu iesniegt kandidātu sarakstu, partijai ir jābūt dibinātai ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un tajā ir jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. Ja kandidātu sarakstu iesniedz partiju apvienība, tajā ietilpstošajām partijām arī jābūt dibinātām ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un apvienībā kopā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. 14.  Saeimas vēlēšanās termiņš, līdz kuram jābūt dibinātām partijām, lai varētu iesniegt deputātu kandidātu sarakstu, ir 2021. gada 30. septembris.

Vēlēšanu apgabalos ievēlējamo deputātu skaitu noteica CVK proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam, kāds bija reģistrēts Fizisko personu reģistrā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā. Saeimas vēlēšanu likums noteic, ka ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji pieskaitāmi Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam. Rīgas vēlēšanu apgabalā 14. Saeimas vēlēšanās ir 36 deputātu vietas, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 26 deputātu vietas, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalos katrā pa 13 deputātu vietām, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 12 deputātu vietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.