Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēlēšanas: 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēts trešais kandidātu saraksts

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Pirmdien, 18. jūlijā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tika iesniegts un reģistrēts vēl viens kandidātu saraksts 14. Saeimas vēlēšanām. Līdz ar to šobrīd ir reģistrēti trīs kandidātu saraksti, ar kuriem ikviens var iepazīties vietnē https://sv2022.cvk.lv. Par to informē Centrālās vēlēšanu komisijas Informācijas nodaļas vadītāja Laura Krastiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien sarakstu iesniedza “Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija. Saraksts iesniegts visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos, un tajā pieteikti kopā 87 deputātu kandidāti.

Lai pārliecinātos, ka visi sarakstā pieteiktie kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām un uz viņiem nav attiecināmi Saeimas vēlēšanu likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi, pēc sarakstu reģistrēšanas saraksti tiek nodoti pārbaudēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram.

Kandidātu sarakstu iesniegšana turpināsies līdz 2. augustam. Pēc tam notiks kandidātu sarakstu numuru izloze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ sarakstu iesniegšanu CVK pieteikušas vēl divas partijas vai partiju apvienības – trešdien, 20. jūlijā, plkst. 12.00 politiskā partija “PROGRESĪVIE” un ceturtdien, 21. jūlijā, plkst. 12.00 politisko partiju apvienība “Zaļo un Zemnieku savienība”. Interesi iesniegt kandidātu sarakstu CVK līdz šim izrādījušas kopumā 16 partijas un partiju apvienības.

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu, ja uz viņiem neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumiem. Kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām drīkst iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrētas partijas un reģistrētas partiju apvienības. Lai varētu iesniegt kandidātu sarakstu, partijai ir jābūt dibinātai ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un tajā ir jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. Ja kandidātu sarakstu iesniedz partiju apvienība, tajā ietilpstošajām partijām arī jābūt dibinātām ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un apvienībā kopā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. 14. Saeimas vēlēšanās termiņš, līdz kuram jābūt dibinātām partijām, lai varētu iesniegt deputātu kandidātu sarakstu, ir 2021. gada 30. septembris.

Vēlēšanu apgabalos ievēlējamo deputātu skaitu noteica CVK proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam, kāds bija reģistrēts Fizisko personu reģistrā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā. Saeimas vēlēšanu likums noteic, ka ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji pieskaitāmi Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam. Rīgas vēlēšanu apgabalā 14. Saeimas vēlēšanās ir 36 deputātu vietas, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 26 deputātu vietas, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalos katrā pa 13 deputātu vietām, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 12 deputātu vietas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Brieža kungs uzrādījis prāvus ienākumus, māsa vīram lūdza ziedojumus…

  2. Tev tas aknu plēš? Pats uz sevi skaties, tu jau neko nekam neziedo!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.