Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēlēšanas: 14. Saeimas vēlēšanām reģistrēts vēl viens kandidātu saraksts (papildināts)

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Trešdien, 20. jūlijā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) tika iesniegts un reģistrēts vēl viens kandidātu saraksts 14. Saeimas vēlēšanām. Līdz ar to šobrīd ir reģistrēti četri kandidātu saraksti, ar kuriem ikviens var iepazīties vietnē https://sv2022.cvk.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien sarakstu iesniedza “Progresīvie”. Saraksts iesniegts visos piecos Saeimas vēlēšanu apgabalos, un tajā pieteikti kopā 115 deputātu kandidāti.

Lai pārliecinātos, ka visi sarakstā pieteiktie kandidāti atbilst Saeimas vēlēšanu likuma prasībām un uz viņiem nav attiecināmi Saeimas vēlēšanu likumā noteiktie kandidēšanas ierobežojumi, pēc sarakstu reģistrēšanas saraksti tiek nodoti pārbaudēm Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei, Iekšlietu ministrijas Informācijas centram un Totalitārisma seku dokumentēšanas centram.

Kandidātu sarakstu iesniegšana turpināsies līdz 2. augustam. Pēc tam notiks kandidātu sarakstu numuru izloze.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ sarakstu iesniegšanu CVK bija pieteikusi arī politisko partiju apvienība “Zaļo un Zemnieku savienība”, taču mainīja iesniegšanas laiku uz 27. jūlija plkst. 11.00. Nākamajā nedēļā saraksta iesniegšanu pieteikuši arī:

·       25. jūlijā plkst .12.00 politisko partiju apvienība “Jaunā VIENOTĪBA”

·       25. jūlijā plkst. 14.00 politiskā partija “LATVIJA PIRMAJĀ VIETĀ”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

·       26. jūlijā plkst. 10.30 politisko partiju apvienība “APVIENOTAIS SARAKSTS – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu apvienība, Liepājas partija”

·       26. jūlijā plkst. 13.00 politiskā partija Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”

Kandidēt Saeimas vēlēšanās drīkst Latvijas pilsoņi, kuri vēlēšanu dienā vecāki par 21 gadu, ja uz viņiem neattiecas kāds no Saeimas vēlēšanu likuma ierobežojumiem. Kandidātu sarakstu Saeimas vēlēšanām drīkst iesniegt Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā reģistrētas partijas un reģistrētas partiju apvienības. Lai varētu iesniegt kandidātu sarakstu, partijai ir jābūt dibinātai ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un tajā ir jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. Ja kandidātu sarakstu iesniedz partiju apvienība, tajā ietilpstošajām partijām arī jābūt dibinātām ne vēlāk kā gadu pirms vēlēšanām un apvienībā kopā jābūt ne mazāk kā 500 biedriem. 14. Saeimas vēlēšanās termiņš, līdz kuram jābūt dibinātām partijām, lai varētu iesniegt deputātu kandidātu sarakstu, ir 2021. gada 30. septembris.

Vēlēšanu apgabalos ievēlējamo deputātu skaitu noteica CVK proporcionāli apgabala vēlētāju skaitam, kāds bija reģistrēts Fizisko personu reģistrā četrus mēnešus pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā. Saeimas vēlēšanu likums noteic, ka ārvalstīs dzīvojošie vēlētāji pieskaitāmi Rīgas vēlēšanu apgabala vēlētāju skaitam. Rīgas vēlēšanu apgabalā 14. Saeimas vēlēšanās ir 36 deputātu vietas, Vidzemes vēlēšanu apgabalā – 26 deputātu vietas, Latgales un Zemgales vēlēšanu apgabalos katrā pa 13 deputātu vietām, bet Kurzemes vēlēšanu apgabalā – 12 deputātu vietas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.