Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Vēlēšanas: Iespējams pieteikties darbam 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņos

Jūlijā un augustā pašvaldībās norit pieteikšanās darbam 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņos, tādēļ Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ir apkopojusi pašvaldību vēlēšanu komisiju noteiktos pieteikumu iesniegšanas termiņus un aicina vēlētājus izmantot iespēju piedalīties vēlēšanu sarīkošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikums darbam vēlēšanu iecirknī jāiesniedz attiecīgajā pašvaldības vēlēšanu komisijā tās noteiktajā termiņā. Pieteikuma veidlapa un informācija par pieteikumu iesniegšanas laiku un vietu pieejama CVK mājaslapā www.cvk.lv un attiecīgās pašvaldības mājaslapā.

Tiesības pieteikt pārstāvjus iecirkņa komisijā ir vēlētāju grupai, ko veido ne mazāk kā desmit vēlētāju, partijām vai partiju apvienībām, kā arī attiecīgās pašvaldības vēlēšanu komisijas locekļiem.

Par iecirkņa komisijas locekli var pieteikt ikvienu vēlētāju, kurš prot latviešu valodu un kuram ir vismaz vidējā izglītība. Par iecirkņa komisijas locekli nedrīkst pieteikt deputātus, deputātu kandidātus vai 14.Saeimas vēlēšanu kandidātu sarakstu iesniedzējus, kā arī viena un tā pati persona nedrīkst vienlaikus strādāt vairākās vēlēšanu komisijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēlēšanu iecirkņa komisijas galvenajos pienākumos ietilpst iekārtot vēlēšanu iecirkni, organizēt balsošanas procesu, tostarp nodrošināt balsošanu vēlētāja atrašanās vietā, veikt balsu skaitīšanu. Tāpat svarīgs uzdevums ir uzraudzīt, lai ikviens vēlētājs varētu nobalsot brīvi un netraucēti. Gatavojoties 14.Saeimas vēlēšanām, iecirkņa komisijām tiks nodrošinātas apmācības un informatīvie materiāli, lai sagatavotos darbam.

Par darbu vēlēšanu iecirknī paredzēta arī samaksa, kas atkarīga no nostrādāto darba stundu skaita. Atlīdzības likme pirms nodokļu nomaksas (bruto) par vienu darbu stundu vēlēšanu iecirkņa komisijas priekšsēdētājam plānota no 7,78 eiro, komisijas sekretāram – no 7 eiro, bet komisijas loceklim – no 6 eiro. Paredzēta arī kompensācija ēdināšanas izdevumiem vēlēšanu dienā – 8 eiro.

Kārtējās Saeimas vēlēšanas notiks 1. oktobrī, sestdienā, no plkst.7.00 līdz 20.00. 66 vēlēšanu iecirkņos visā Latvijā būs iespēja nodot balsi glabāšanā trīs dienas pirms vēlēšanu dienas – pirmdien, 26. septembrī, ceturtdien 29. septembrī un piektdien, 30. septembrī, dažas stundas dienā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.