Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VID aiztur viltotu medikamentu kontrabandistu un izplatītāju personu grupu

Foto: VID.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki 2022. gada februārī, veicot ilgstošu operatīvo un izmeklēšanas darbību kompleksu, aizturēja divas personas, kuras nodarbojās ar viltotu medikamentu (potences uzlabošanai) kontrabandu no Indijas uz Latviju un to realizēšanu Eiropas valstīs. Par to informē VID Komunikācijas daļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Operatīvo un izmeklēšanas darbību kompleksu rezultātā, t.sk. sadarbībā ar VID Muitas pārvaldi, noskaidrots, ka Pakistānā dzimis Lielbritānijas valstspiederīgais organizēja viltotu medikamentu kontrabandu no Indijas uz Latviju. Viltotie medikamenti, izmantojot interneta tirdzniecības vietni, tika pārdoti un izsūtīti uz dažādām Eiropas valstīm (t.sk. Spānija, Vācija, Itālija, Šveice, Lielbritānija).

Veicot vairākas sankcionētas kratīšanas, tika atrasti un izņemti vairāk nekā 306 000 tablešu. Šo tablešu realizācija “melnajā” tirgū sastādītu aptuveni 1,5 miljonus eiro peļņu.

Kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 190. panta trešās daļas. Kriminālprocesa ietvaros divas personas ir atzītas par aizdomās turētām. Vienai personai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu, savukārt otrai personai piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiks sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID atkārtoti informē, ka ir svarīgi apzināties, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība, ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem. Tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, neapdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

“Atkrāpies!” ir pretkrāpšanas kustība, kurā apvienojušās Latvijas valsts pārvaldes iestādes, kas cīnās pret krāpniecību dažādās jomās un izpausmēs, kā arī Latvijas iedzīvotāji un organizācijas, kas stingri iestājas pret jeb kāda veida krāpšanu. Vairāk informācijas un iespēja iesaistīties kustībā www.atkrapies.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.