Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VID muitas amatpersonas konstatē nedeklarētu skaidru naudu vairāk nekā 57 300 eiro

Foto: VID.

Veicot kontroles pasākumus uz Latvijas – Krievijas robežas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa kādas personas mēģinājumu nedeklarējot ievest skaidru naudu vairāk nekā 57 300 eiro apmērā. Nedeklarētā skaidrā nauda bija paslēpta robežas šķērsotāja personīgajās mantās un virsdrēbēs, un to palīdzēja atrast muitas darba suns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022. gada 7. novembrī Terehovas muitas kontroles punktā no Krievijas puses iebrauca transportlīdzeklis, ko vadīja kāds Krievijas Federācijas pilsonis. Automobiļa kontroli veica muitas kinologs ar skaidras naudas meklēšanai apmācītu darba suni. Uzsākot pārbaudi, muitas amatpersona transportlīdzekļa vadītājam jautāja, vai viņš pārvieto deklarējamas preces vai skaidru naudu, kuras apmērs pārsniedz 10 000 eiro. Personas atbilde bija noliedzoša, tomēr darba suns apzīmēja transportlīdzekļa vadītāja sēdekli un somu kā iespējamās naudas slēptuves.

Pēc kinologa aicinājuma persona uzrādīja banknotes aptuveni 10 000 eiro kopsummā. Taču muitas amatpersonai radās aizdomas par skaidras naudas esamību arī robežšķērsotāja virsdrēbēs. Kontrole tika turpināta, un pēc amatpersonas aicinājuma persona uzrādīja kabatā esošu polietilēna maisiņu ar banknotēm. Padziļinātās kontroles laikā skaidra nauda tika atrasta arī somā starp personīgajām mantām.

Aizpildot skaidras naudas deklarāciju, persona norādīja, ka pārvietojamās skaidras naudas summa ir nepilni 36 000 eiro. Tomēr, veicot skaidras naudas skaitīšanu, muitas amatpersonas noskaidroja, ka persona faktiski pāri robežai pārvieto 57 304 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par minēto faktu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 195.2 panta otrās daļas pret vienu personu par liela apmēra skaidras naudas, ko, šķērsojot valsts ārējo robežu, ieved Latvijas Republikā vai izved no tās, nedeklarēšanu.

Foto: VID.

VID atgādina, ka, šķērsojot Latvijas Republikas valsts robežu (gan iebraucot, gan izbraucot) vietās, kur tā ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža, jebkurai personai ir pienākums deklarēt skaidru naudu, kuras summa ir 10 000 eiro vai vairāk. Fiziskajai personai rakstveidā jāaizpilda skaidras naudas deklarācijas veidlapa, tajā sniegto ziņu patiesumu apliecinot ar parakstu un, šķērsojot valsts ārējo robežu, tā jāiesniedz muitas amatpersonai.

Par normatīvajos aktos noteiktā skaidras naudas, ko, šķērsojot valsts robežu, ieved Latvijas Republikā vai izved no tās, deklarēšanas pienākuma neizpildīšanu piemēro naudas sodu divdesmit procentu apmērā no summas, kuru ir pienākums deklarēt.

Foto: VID.

Plašāka informācija par skaidras naudas deklarēšanu pieejama VID tīmekļvietnes sadaļā “Skaidras naudas deklarēšana ceļojot”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.