Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VID muitas amatpersonas transportlīdzeklī atklāj ar tālvadības pulti atveramas kontrabandas cigarešu slēptuves

Foto: VID.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot transportlīdzekļu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, atklāja kontrabandas cigarešu slēptuves vieglajā pasažieru automobilī. 1800 paciņas cigarešu bija paslēptas bagāžas nodalījumā speciāli izveidotās, ar tālvadības pulti atveramās slēptuvēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

14.decembrī no Baltkrievijas puses Latvijā, Pāternieku muitas kontroles punktā, iebrauca vieglā pasažieru automašīna, ko vadīja kāds Lietuvas Republikas pilsonis. Risku novērtēšanas rezultātā muitas amatpersonas transportlīdzekli novirzīja pārbaudei ar kravu kontroles rentgena iekārtu. Analizējot iegūtos attēlus, muitniekiem radās aizdomas, ka virsbūves konstrukcijā ir paslēptas nedeklarētas preces.

Lai turpinātu pārbaudi padziļinātās kontroles ēkā, tika pieaicināts kinologs ar tabakas izstrādājumu meklēšanā apmācītu darba suni. Pārbaudes gaitā muitas amatpersonas atklāja, ka transportlīdzeklī ir speciāli izveidotas slēptuves. Tās atradās bagāžas nodalījuma abās sienās zem apšuvuma un bija aprīkotas ar elektroniskiem slēdžiem iekšpusē, lai slēptuvju vākus varētu atvērt ar tālvadības pulti.

Foto: VID.

Muitas kontroles rezultātā tika izņemti 16 000 cigarešu “NZ Gold” un 20 000 cigarešu “Minsk capital QS”. Kopumā slēptuvēs atradās 36 000 cigarešu jeb 1800 paciņas cigarešu ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli tika nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei, ir pieņemts lēmums par kriminālprocesa uzsākšanu.

Šī gada 11 mēnešos VID Muitas pārvaldes veikto kontroles pasākumu rezultātā konstatēti 7,42 miljoni kontrabandas cigarešu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.