Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VID Muitas pārvalde aicina uzmanīties no krāpniekiem pasta sūtījumu jomā

Foto: “Pexels.com”.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvalde brīdina, ka pasta sūtījumu jomā darbojas krāpnieki, kas e-pastu sarakstē uzdodas par pasta operatoriem vai organizācijām, kuras piegādā pasta sūtījumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krāpnieki personai e-pastā paziņo, ka tuvākajās dienās paredzēta sūtījuma piegāde, bet par to jāveic maksājums, kuru it kā pieprasa muita. Diemžēl ir gadījumi, kad šādā veidā iedzīvotāji neapdomīgi atsaucas krāpnieku aicinājumam un uz viņu norādīto konta numuru pārskaita ievērojamas naudas summas.

Lai gan pirmajā e-pasta vēstulē parasti ir tikai aicinājums sazināties, taču jau nākamajā tiek norādīts gan konta numurs, uz kuru pārskaitīt noteiktu summu, gan papildu argumentācija par to, cik svarīgi ir to samaksāt pēc iespējas ātrāk.

Krāpniecību var atpazīt, pievēršot uzmanību sūtītāja nosaukumam – krāpnieki izmanto interneta platformā izveidotu e-pastu; tradicionāli – tekstā pamanāmas vairākas gramatikas kļūdas, jo tie no svešvalodas tiek tulkoti ar mašīntulkošanas palīdzību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms sazināties ar šādas e-pasta vēstules nosūtītāju, aicinām apdomāt, vai tiešām pasūtījums ir veikts, vai kāds jums varētu kaut ko sūtīt un no kuras valsts. Katram sūtījumam ir sūtījuma izsekošanas numurs. Gadījumā, ja tāds nav norādīts, tad e-pasts ir krāpniecisks.

Aicinām būt vērīgiem un pirms veikt kādas darbības (t.sk. maksājumu), sazināties ar norādīto pasta operatoru, izmantojot oficiālajā tīmekļvietnē pieejamo kontaktinformāciju, nevis saņemtajā e-pastā norādīto. Atgādinām, ka pasta sūtījumu muitas kontrole nav maksas pakalpojums.

Informāciju iespējams iegūt, arī zvanot uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000 un izvēloties tēmu “Muita”. Mēs palīdzēsim pārliecināties, vai konkrētajā gadījumā sūtījums ir īsts un vai tam ir saistība ar muitas maksājumiem.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.