Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Visu laboratorisko izmeklējumu rezultāti būs pieejami “E-veselībā”

Foto: “Pexels” .

No nākamā gada laboratorisko izmeklējumu rezultāti gan pacientiem, gan mediķiem būs bez maksas viegli pieejami “E-veselības” portālā. Tāpat būs iespēja elektroniski sagatavot atzinumu tehnisko palīglīdzekļu saņemšanai, un tiks reģistrēti jauni dati par onkoloģiskajiem pacientiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien, 12. decembrī valdība apstiprināja grozījumus Ministru kabineta noteikumos*, lai jau no janvāra “E-veselības” portālā būtu būtiski uzlabojumi, kas efektivizēs veselības aprūpes sistēmu, nodrošinot ērtāku piekļuvi medicīniskajiem datiem.

No 2024. gada 1. janvāra visām ārstniecības iestādēm neatkarīgi no tā, vai laboratoriskie izmeklējumi apmaksāti no valsts budžeta, pacienta vai apdrošinātāja līdzekļiem, būs pienākumus laboratorisko izmeklējumu rezultātus sniegt “E-veselībā”. Tas nozīmē, ka pacientam vienuviet – “E-veselībā” – bez maksas būs pieejama informācija par laboratorijās veikto izmeklējumu rezultātiem. Tos varēs apskatīties gan ārsti, gan pacients pats. Tas mazinās nepamatotu atkārtotu izmeklējumu veikšanu, tādējādi radot valsts budžeta līdzekļu ietaupījumu.

Tāpat no janvāra ārstniecības iestādēm “E-veselībā” tiks nodrošināta jaunā vēža pacienta kartes funkcionalitāte. Vienlaikus vēža pacienta karte tiek papildināta ar jauniem datiem, kas nodrošinās iespēju padziļināti analizēt datus par ļaundabīgo audzēju diagnostikas savlaicīgumu Latvijā un veikt uzlabojumus veselības aprūpes pakalpojumu organizācijā. Savukārt, lai atvieglotu atzinuma tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai iesniegšanu attiecīgajās iestādēs, no 2024.gada 1.janvāra ārstniecības iestādēm tiks nodrošināta iespēja to sagatavot elektroniski “E-veselībā”. Lai ārstniecības iestādes sagatavotos izmaiņām, minētā prasība kā obligāta tiek noteikta tikai ar 2025. gada 1. janvāri. Plānots, ka minētās izmaiņas mazinās birokrātiju un uzlabos informācijas apmaiņu starp atbildīgajām iestādēm.

* “Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada 11. marta noteikumos Nr. 134 “Noteikumi par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu””

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.