Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

VSAA martā bijis liels skaits neapstrādātu iesniegumu par slimības pabalsta piešķiršanu

Foto: “Pexels.com”.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) joprojām ir liels skaits neapstrādātu iesniegumu par slimības pabalsta piešķiršanu, liecina Labklājības ministrijas (LM) sagatavotie grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā, kas šī iemesla dēļ paredz pagarināt pabalsta pieprasījuma apstrādes laiku līdz 30 dienām termiņā līdz 22.aprīlim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāda atkāpe no ierastās kārtības ir spēkā jau no 21.februāra līdz 21.martam, tomēr LM norāda, ka, tā kā neapstrādāto iesniegumu skaits joprojām ir liels, termiņa pagarinājums nepieciešams vēl arī līdz aprīļa otrajai pusei. Ikdienas situācijās VSAA pieteikumi ir jāapstrādā desmit darba dienu laikā.

Grozījumu anotācijā minēts, ka februārī termiņš pagarināts, reizē sakrītot diviem apstākļiem – ļoti augstam slimības pabalstu pieprasījumu skaitam un samazinātam faktiski nodarbināto skaitam, kā dēļ veidojās situācija, kad VSAA nespēj apstrādāt slimības pabalstu pakalpojumu pieprasījumus normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Patlaban kritiska situācija slimības pabalstu piešķiršanā joprojām turpinās. Arvien turpinās VSAA saņemto iesniegumu skaita pieaugums slimības pabalsta piešķiršanai, kas 2022.gada februārī sasniedza 172 800, bet marta 14 dienās jau 79 300.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LM norāda, ka, lai arī pieaudzis pieņemto lēmumu skaits mēnesī par slimības pabalsta piešķiršanu – janvārī 71 000, februārī – 86 000, marta 14 dienās – 51 000, tomēr vēl aizvien ir liels skaits neapstrādāto iesniegumu ar jau kavētiem lēmuma pieņemšanas termiņiem.

Līdz 2022.gada 14.martam apstrādāti visi slimības pabalsta iesniegumi, kas iesniegti līdz 13.februārim, turpinās darbs ar no 14. līdz 19.februārim saņemto iesniegumu apstrādi. Grozījumu iesniegšanas brīdī nebija apstrādāti 115 000 iesniegumu – to apstrādei ar esošajiem resursiem ir nepieciešamas 32 darba dienas.

LM atzīmē, ka VSAA kapacitāte ļauj dienā aprēķināt 3500 līdz 4000 slimības pabalstus, bet vidēji ik dienas tiek saņemti 6000 jauni slimības pabalstu iesniegumi, kas būtiski pārsniedz maksimāli piešķiramo slimības pabalstu skaitu pat strādājot virsstundas.

LETA

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.