Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Zemkopības ministrs K.Gerhards: šobrīd lauksaimniekiem nav pamats bažīties par bezakcīzes degvielas pieejamību Latvijā

Foto: “Zemniekusaeima.lv”.

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ar Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas (LDTA) valdes priekšsēdētāju Ojāru Karčevski pārrunāja pašreizējo situāciju Latvijā ar bezakcīzes dīzeļdegvielas pieejamību. Par to informē Zemkopības ministrijas Preses un sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijā turpinoties degvielas cenu kāpumam, arī liela daļa lauksaimnieku steigā iegādājas lielus apjomus bezakcīzes dīzeļdegvielas. Šobrīd nav pamats bažīties par degvielas pieejamību un to uzkrāt,” uzsver zemkopības ministrs K.Gerhards.

Sarunā ar zemkopības ministru LDTA apliecināja, ka degvielas tirgotājiem ir pietiekamas degvielas rezerves, lai nodrošinātu pieprasījumu. Šobrīd degvielas piegādes notiek un tiks turpinātas saskaņā ar iepriekš paredzētajiem piegādes grafikiem.

Zemkopības ministrs K.Gerhards: “Zemkopības ministrija, reaģējot uz esošo situāciju degvielas tirgū, tuvākajā laikā sniegs iespējas lauksaimniekiem iegādāties 2022./2023. saimnieciskajam gadam paredzēto bezakcīzes dīzeļdegvielu avansā nevis saskaņā ar noteiktajām normām konkrētajam laika periodam.”

Lai mazinātu degvielas cenu kāpuma ietekmi uz lauksaimniekiem, jau martā lauksaimniekiem avansā tiks piešķirta 2022./2023. saimnieciskajam gadam paredzētā bezakcīzes dīzeļdegviela. Avansā plānots piešķirt degvielu 50% apmērā no 2021./2022. saimnieciskajā gadā piešķirtā marķētas dīzeļdegvielas daudzuma.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.