Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Loading Notikumi

« Visi Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Gulbenes pilsētas svētki

Jūl. 29 - Jūl. 30

 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PROGRAMMA

No 11.jūlija Starptautiskā mākslas festivāla “Divi Jūliji” ietvaros Gulbenē norisinās četri semināri – darbnīcas:

  1. Ineses Brants un Rudītes Liepiņas porcelāna mākslas seminārs – darbnīca “Straume un putni”(11.-16.07.)
  2. Sandras Dikmanes un Mairitas Ķuzes-Nakoskinas seminārs – lina drukas darbnīca “Priekšauts” (18.07.-23.07.)
  3. Ievas Krūmiņas, Dainas Galakrodzenieces un Ineses Jakobi seminārs – darbnīca “Zvaigžņu siets”. Turpinās darbs pie gobelēna aušanas uz vertikālajiem aužamajiem stāviem (25.07.-30.07.)
  4. Dzijas krāsošana dabas krāsvielās kopā ar lietišķās mākslas meistaru Deniz Coşkun no Turcijas (28.07.-30.07.)

Vairāk informācijas: https://www.gulbenesmuzejs.lv/pasakumi/seminari/festivals-divi-juliji-piedava-seminarus/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

PIETEIKUMA ANKETA: https://ej.uz/DiviJulijiSeminari

25.-28. jūlijā pie Gulbenes novada bibliotēkas aktivitātes “Te rāda, raisās un rodas!” āra lasītavā.

Radošas aktivitātes visiem vecumiem:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

25.jūlijā 16:00 cianotipijas darbnīca;

26.jūlijā 16:00 trauku apdruka dekolu tehnikā;

27.jūlijā 16:00 darbnīca “Būs ziepes!”;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

28.jūlijā 16:00 šifrēšanas darbnīca,

18:00 Satikšanās “Durvis uz pasauli jeb kā neiespējamais kļuva iespējams!” – Elīna Bērziņa  par ceļošanu (iekšpagalms).

 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdiena, 29.jūlijs:

10:00 – 17:00 Vecgulbenes muiža un tās teritorija Starptautiskā zinātniskā konference “Divi Jūliji. Briedums”

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs jau piekto reizi aicina baudīt starptautisko mākslas festivālu „Divi Jūliji” 2022. gada 29. un 30. jūlijā Gulbenē. Festivāls veltīts Latvijas lietišķās mākslas meistariem Jūlijam Maderniekam (1870-1955) un Jūlijam Straumem (1874-1970).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

29. jūlijā festivāla ietvaros norisināsies 5. Starptautiskā zinātniskā konference “Divi Jūliji. Briedums”, kurā tiks pētītas un atklātas Madernieka un Straumes profesionālās darbības pilnbriedā aktuālās nozares: interjera dizains, mēbeļu rūpniecība, tekstila dizains, tipogrāfija u.c., kā arī mūsdienu radošo industriju labās prakses piemēri.

Reģistrēšanās: ej.uz/2022konference

Vairāk informācijas: https://www.gulbenesmuzejs.lv/divijuliji/5-starptautiska-zinatniska-konference-divi-juliji-briedums/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Finansē Valsts kultūrkapitāla fonds un Erasmus+ programma.

 

No plkst.11:00 pie Gulbenes novada bibliotēkas, bibliotēkā Aktivitātes “Te rāda, raisās un rodas!”

No 11:00 papīra liešanas darbnīca, “Dzīvie” bruģa zīmējumi, spēle “Eiropas čemodāns”, QR kodu spēle ģimenēm un draugiem  “Kas es esmu? Jānis Misiņš”.

17:00 ielu mūzika.

17:30 mākslinieces Laimas Bakānes tekstildarbu izstādes aizvēršana bibliotēkā un tīmekļošanas  darbnīca

 

12:00-21:00 Gulbenes stadions, (O.Kalpaka 1A) Atzeles 3×3 basketbols 

ATZELES 3X3 basketbola finālposms

12:00 U-10 un U-12

15:30 U-14 un U-16

19:00 OPEN/pieaugušie

 

16:00-18:00 Velotrase “Velozinis” (Nākotnes iela pie RIMI) Bērnu riteņbraukšana “Zaļās riepas”

 

15:00-18:00 Muižas parks Aktivitātes jauniešiem “LīdzDARBOJIES” 

Aktivitāšu kopums “LīdzDARBOJIES” – iespēja gan uzzināt, gan dalīties zināšanās un līdzdarboties dažāda veida aktivitātēs.Darbnīcas, kuru ietvaros iespējams uzzināt par līdzdarbošanās iespējām Gulbenes novadā, Latvijā un Eiropā.

 

18:00 Gulbenes Evaņģēliski luteriskā baznīca Baznīcas koncerts “Latvijas vasaras vakarā”

Muzicēs Jelgavas novada Valgundes pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Krastu balsis” (ansambļa vadītājs Dāvis Beitlers, soliste Kristīne Bīmane). Programmā pārstāvēti dažādi laikmeti un autori. Bez maksas.

 

19:00-20:30 Muižas parks Pasaules mūzikas grupas “Kanisaifa” koncerts

KANISAIFAS mūziku raksturo ceļojums cauri pasaules tautu mūzikas instrumentu skanējumam. KANISAIFA piedāvātās orģinālkompozīcijas tiek veidotas un izpildītas, piemērojoties katrai situācijai individuāli, ļaujoties sajūtai un kopējai noskaņai. Tas var būt gan plūstošs, meditatīvs skanējums, gan vērsts uz karstu, ritmisku attīstību. Grupas radošais tēvs ir Latvijā pazīstamais perkusionists Nils Īle, tādēļ ritmam un publikas iesaistīšanai atstāta būtiska vieta grupas radošajā darbībā. KANISAIFA uzstāšanās, caur tās dabisko skanējumu, katram pasākumam piešķir īpašu noskaņu. Bez maksas.

Vairāk informācijas par grupu: http://www.kanisaifa.com/video/

 

21:00-03:00 Muižas parks Grupa “Citi zēni” un DJ Kozloo

21:00-22:00 DJ Kozloo

22:00-23:00 Grupas “Citi zēni” koncerts

23:00-3:00 DJ Kozloo

Apvienojot pop, neo-soul un repa mūzikas žanrus pirmajos radio singlos grupa “Citi Zēni” ir pēdējā laika karstākais jaunums Latvijas popmūzikas pasaulē. Pašpasludinātie repa prinči un 21. gadsimta popmūzikas dīvas, kuru eksplozīvā dzīvo performanču enerģija un ekscentriskais tēls ir grupas “Citi Zēni” pamatā. Grupa “Citi Zēni” ir sešu cilvēku muzikālā apvienība, kuras mūziku var raksturot kā vispirms sakratītu un pēc tam atvērtu svaiga tonika bundžiņu. Grupas sastāvā: Jānis Pētersons (vokāls), Dagnis Roziņš (vokāls/saksofons), Reinis Višķeris (taustiņinstrumenti), Krišjānis Ozols (ģitāra), Roberts Memmēns (bass) un Toms Kagainis (bungas). Nepilnu divu gadu laikā, kopš grupas dibināšanas brīža 2019. gadā, “Citi Zēni” ar 2. vietu debitēja rok un pop dziesmu aptaujā “Muzikālā banka 2021” un saņēma Mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta Mikrofons” par dziesmu “Limuzīns uz krīta”. 2022. gada sākumā “Citi Zēni” uzvarēja dziesmu konkursā “Supernova 2022” un ieguva iespēju pārstāvēt Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā Turīnā. Pirms un pēc koncerta mūzika DJ Kozloo ritmos.

Biļete iepriekšpārdošanā 10 EUR, pasākuma dienā 15 EUR. Bērniem līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) bezmaksas ieeja. 
Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/116912

 

22:30 Gulbenes stadions Nakts velo orientēšanās piedzīvojums

Orientēšanās sacensības notiek ar velosipēdiem pa Gulbenes pilsētas teritoriju. Komandā 2-4 dalībnieki, vecums un dzimums nav ierobežots (komandā jābūt vismaz vienam pieaugušajam – 18+). Komandām jāapmeklē 10-12 kontrolpunkti.

Komandai jābūt nodrošinātai ar gaismas ierīci (lukturīti), atstarojošiem elementiem un mobilo telefonu ar lejuplādētu aplikāciju QR kods.

 

Elektrovilcieniņš

29. un 30.jūlijā elektrovilcieniņa reisi 10:00, 11:30 un 13:00. Brauciens startēs no Gulbenes dzelzceļa stacijas un to pavadīs vadītāja-gida stāstījums. Reisi 16:00 un 17:30 nenotiks, savukārt vakara stundās abas dienas ikvienam būs iespēja doties īpašos muzikālajos braucienos. Muzikālie braucieni tiks uzsākti no Vecgulbenes muižas (Brīvības iela 18) 20:00, 21:00, 22:00 un 23:00

 

Sestdiena, 30.jūlijs:

09:00-14:00 Muižas parks “Zaļais tirdziņš”

Tirdziņā apmeklētājiem savu produkciju – lieliskus amatnieku un rokdarbnieku meistardarbus un ar mīlestību gatavotus smeķīgus gardumus – kuplā skaitā piedāvās tirgotāji ne tikai no Gulbenes novada, bet arī citiem Latvijas novadiem.

Tirgotājiem iepriekšējā pieteikšanās līdz 28.jūlija plkst. 17:00, zvanot pa tālruni 20277265 vai rakstot e-pastu uz turists@gulbene.lv

 

10:00-16:00 Muižas parks, Muzeja teritorija/Klēts Festivāls “Divi Jūliji” – andele / demonstrējumi, mūzika, darbnīcas, mielošanās

10:00-16:00 PRASMES Pie Klēts un Klētī prasmes demonstrēs un andelēsies lietišķās mākslas studijas no Latvijas, kā arī Gruzijas. Būs iespēja baudīt kulināro prasmju augļus – “Latgolys golds” tradicionālos Latgales ēdienus, kā arī uz uguns ceptu jēru no “Dzelzaviešiem”. Paralēli tiks īstenotas pieaugušo izglītības programmas – aušana gobelēnu aužamajos stāvos, dzijas krāsošana dabas krāsvielās. Klētī Anitas Celmas gobelēnu un Jura gagaiņa fotogrāfiju izstāde “Divi”.

10:00-16:00 TRADĪCIJAS izstādes Muzeja oranžērijā: “Ligzdo zinību koka zaros” – porcelāna seminārā-darbnīcā “Straume un putni” radītie porcelāna darbi, kā arī Innas Kostinas (Azerbaidžāna) batikas un gleznas, Ekspozīcija „Novada mākslinieki no 1818….”, Beatrises Kārkliņas porcelāna apgleznojumi izstādē “Briedums”.

10:00-16:00 RADOŠUMS Sarkanajā pilī, parkā pie Sarkanās pils – izstāde “Krēsls un priekšauts” (Sarkanās pils mansardā), studijas “Gundega” izstāde, Ausmas Žeļezņakas rokdarbu izstāde (Sarkanās pils otrajā stāvā), SIA “Rubenis Woodwork” kokapstrādes darbnīca, biedrību “tabureTE” un “Radošā apvienība “Piektā Māja”” darbnīcas inovatīvās dizaina tehnikā, lietišķās mākslas meistares Antras Trusles dabas dizaina kartiņu veidošanas darbnīca no pļavas resursiem, Taryer Bashirov (Azerbaidžāna)  tradicionālo niedru paklāju darināšana.

10:00-16:00 BAUDAS parkā pie Sarkanās pils un pie muzeja Klēts – pasākuma programmas režisors un moderators Edijs Frīdenbergs. Pasākums sevī ietver muzikālus priekšnesumus (Vita Krūmiņa, Štrausa stīgu kvartets, arfas un čella duets “Infinum” u.c.), mākslinieku, amatnieku, dizaineru un lietišķās mākslas meistaru un studiju darbu demonstrācijas un andeli, Improvizācijas leļļu teātra studijas “Ilze” seju apgleznošanu un leļļu teātra izrādi bērniem. Tējas baudīšanas programma.

Pilna festivāla programma: https://www.gulbenesmuzejs.lv/divi-juliji/2022-briedums/

Bez maksas. Finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

 

10:00-18:00 Gulbīšu parks Aktivitātes bērniem

Radošās darbnīcas, atrakcijas, lielās spēles, gardumi un pārsteigumi.

T.sk. maksas pakalpojumi.

 

11:00-15:00 Centrālais skvērs Latvijā iemīļotu pavāru sacensības “Garšu cīņas” ar Valteru Krauzi

Nebijis, radošs, jautrs un izklaidējošs notikums “Garšu cīņas”, kurā pieci augstas klases un starptautisku atzinību guvuši pavāri – Ina Poliščenko/Gemoss/, Kaspars Jansons /kūkotava/, Kārlis Mugins/piens/, Māris Astičs /Ferma/ un Roberts Meloni/ mākslinieks,dziedātājs,kurš reizē ir arī pavārs/ dalīsies pieredzē, sacentīsies savā starpā, vērtēs, degustēs un kopā radīs garāko sviestmaizi pilsētā. Tā būs vissirsnīgākā Latvijā mīlētu un starptautiski apbalvotu un atzītu pavāru mijiedarbība ar skatītājiem.

Šis ir ēdienu gatavošanas šovs, kurā notiek dalīšanās ar receptēm, konkursi, viktorīnas un vērtīgas balvas, iespēja skatītajiem baudīt unikālus ēdienu risinājumus, uzklausīt atzinību, padomus un ieteikumus Valtera Krauzes vadībā. Skatītājiem būs iespēja vērot interaktīvas performances, kā arī dzirdēt unikālu pavāru dalīšanos ar jautriem un kurioziem atgadījumiem no banketiem un dažādiem pasākumiem.

Bez maksas.

 

12:00-13:00 Muižas parks Koncertuzvedums visai ģimenei “Ričijs Rū rīko koncertu”

Latvijā iemīļotais bērnu grāmatas varonis lācēns Ričijs Rū rīko koncertu. Kopā ar Reiniku ģimeni un draugiem uz skatuves tiks atdzīvināti piedzīvojumi, kas attēloti nesen iznākušajā grāmatā un dziesmu albumā  “Ričijs Rū rīko koncertu”.

Bez maksas.

 

11:45-15:00 Gulbenes sporta centrs Basketbola komandai “Gulbenes Buki” 25

Basketbola komandas BUKI 25 gadu jubilejas pasākums:

11:45 – BUKIEM veltīta vides objekta atklāšana. Vides objekts – dāvana komandai pateicībā par augstiem sasniegumiem un Gulbenes atpazīstamības veicināšanu. Ikviens var līdzdarboties ar savu ziedojumu. Plašāk par vides objektu un iesaisti lasi šeit:

13:00 – “LEĢENDU” spēle

Par “Gulbenes Buki” vēsturi un 30.jūlijā plānoto lasi šeit:

Vairāk informācijas: https://fb.me/e/1XjYRDX6r

 

15:00-21:00 Pilsētas kafejnīcās Pasaules kultūru terases 

Pēcpusdienā kafejnīcu terasēs būs iespēja ceļot dažādu valstu sajūtās, mūzikā un noskaņās. Kantes krogs – Latvija, Rodi – Itālija, Gardums – Francija. Precīza programma sekos.

 

21:00-22:30 Muižas parks Grupas “bet bet” koncerts*

Visiem labi pazīstamā un mīļā grupa “bet bet” dibināta jau pirms nedaudz vairāk nekā 30 gadiem, bet vēl joprojām priecē klausītājus ar tādām dziesmām kā «Kāpēc man nav sarkans mersedess», «Pieklauvē», «Man vienalga viss», «Diena», «Es tevi nemīlu», «Mana mīļā meitene», «Vakara vējā» un citiem laika pārbaudi izturējušiem skaņdarbiem.

Grupas dalībnieki – Zigfrīds Muktupāvels, Guntars Račs, Uģis Tirzītis un Andris Alviķis.

Pēc koncerta 22:30-24:00 DJ Lustix mūzikas ritmi.

 

23:00-00:40 CSDD laukums (Brīvības iela 22) Moto kaskadieru “Stuntfighters” šovs, elektroniskās mūzikas grupa “Zodiac” un uguņošana*

“Stuntfighters” komanda ir streetbike freestyle pamatlicēji Latvijā ar 10 gadu pieredzi, kuri uzstājušies vairāk nekā 100 daždos šovos 15 valstīs. Šovu vadīs Ģirts Timrots.

Vairāk informācijas: http://stuntfighters.lv

Grupa “Zodiac” tika izveidota 1979.gadā no tolaik Latvijas Valsts konservatorijā studējošajiem jaunajiem mūziķiem. Grupas līderis ir komponists Jānis Lūsēns, kurš bija aizrāvies ar tembru un skaņu kopumu meklējumiem, no ērģelēm līdz pirmajiem, tolaik bijušaja Padomju savienībā pieejamajiem, sintezatoriem. Viņu pirmā skaņu plate Zodiac “Disco alliance” (1980) bija arī pirmā Padomju elektroniskās mūzikas skaņuplate.

Vairāk informācijas: https://www.janislusens.lv/zodiac/

* Biļete uz visiem (bet bet, Zodiac, moto šovu) noslēguma pasākumiem kopā iepriekšpārdošanā 10 EUR, pasākuma dienā 15 EUR. Bērniem līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) bezmaksas ieeja, bērniem no 8 līdz 12 gadu vecumam (ieskaitot) – 5 EUR

Biļetes: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/117947

 

24:00- 04:00 Muižas parks Balle ar grupu  “Bruģis” un DJ Lustix

Grupa “Bruģis” ir spējis sevī apvienot diametrāli pretējus raksturlielumus – nosaukums liecina par pastāvību, stabilitāti un spēku, turpretī muzikālais veikums sniedz klausītājiem/ ballētājiem vieglu dvēseles lidojumu. Grupa nāk no Madonas un ir sevi pieteikusi gan ar neskaitāmiem nospēlētiem koncertiem un ballēm, gan ar savām izpildītajām dziesmām. Gandrīz neviena balle nav iedomājama bez grupas populārākā hīta “Kaija”. Sastāvs: Sandris Sproģis (vokāls, ģitāra, taustiņi), Edmunds Vestmanis (vokāls, taustiņi).

Bez maksas.

 

Svētdiena, 31.jūlijs

Kapusvētki

11:00 Vecie kapi, 13:00 Tanslavu (jaunie) kapi

Detaļas

Sākums:
Jūl. 29
Beigas:
Jūl. 30

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.