Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Diviem deputātu kandidātiem ir šaubas par vēlēšanu godīgumu; Gulbenes novada vēlēšanu komisijā izbrīns par viņu izteikumiem

Gulbenietis Jānis Krevics 14.Saeimas vēlēšanās kandidēja no partijas “Katram un katrai”. Foto: no privātā arhīva.

“Vēlēšanu rezultāti jau bija zināmi nepilnu stundu pirms iecirkņu slēgšanas, un tos vēlāk arī rādīja televīzijā. Es uzskatu, ka šīs vēlēšanas nebija godīgas, jo viss bija izlemts bez tautas. Vēlēšanas bija tāda kā ilūzija par to, ka tautai ir teikšana. Ir naivi ticēt tam, ka vēlēšanas bija godīgas!” “Dzirkstelei” saka gulbenietis Jānis Krevics, kurš 14.Saeimas vēlēšanās kandidēja no partijas “Katram un katrai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Novadniece Solvita Ļevdanska 14.Saeimas vēlēšanās startēja no partijas “Tautas varas spēks”. Foto: no privātā arhīva.

Līdzīgu viedokli laikrakstam pauda arī novadniece Solvita Ļevdanska, kura Saeimas vēlēšanās startēja no partijas “Tautas varas spēks”. Arī viņa apšauba vēlēšanu rezultātu patiesumu.”

“Dzirkstele” šos izteikumus lūdza komentēt Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai Sanitai Mickevičai. Viņa teica: “Novada vēlēšanu komisijai neviens tādas pretenzijas nav izteicis. Es nedomāju, ka šie viedokļi tiek pausti tieši par mūsu novadu. Kā var būt šaubas par vēlēšanu rezultātu patiesumu, ja mums pēdējais vēlēšanu iecirknis balsu skaitīšanas rezultātus iesniedza 2.oktobrī pulksten 6.00!”

S.Mickeviča teica – ja pretenzijas ir par vēlēšanu procesu visā valstī, jājautā Centrālajai velēšanu komisijai. “Bet man absolūti nav pamata apšaubīt vēlēšanu rezultātu patiesumu,” viņa sacīja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S.Mickeviča pieļauj, ka J.Krevics ir pārpratis un vēlētāju aptaujas datus noturējis par jau gataviem vēlēšanu rezultātiem. Kā zināms, pats populārākais aptauju veicējs priekšvēlēšanu laikā bija pētījumu centrs SKDS. Aptaujas veica arī citi. Sabiedriskie mediji izmantoja tieši SKDS aptauju datus, un tie bija samērā tuvi velēšanu rezultātiem. Latvijas televīzija informēja skatītājus par aptaujas datiem un iespējamo provizorisko vēlēšanu iznākumu, pirms vēl kļuva zināmi oficiālie provizoriskie vēlēšanu rezultāti, kurus paziņoja Centrālā vēlēšanu komisija.

“Vēlēšanu rezultāti kļuva zināmi tikai balsu skaitīšanas gaitā pēc vēlēšanām. Tas, ko rādīja televīzijā astoņos vakarā, bija balsojušo vēlētāju aptaujas rezultāti. Ja kādam ir ziņas, ka vēlēšanu iznākumi kaut kur ir nepareizi saskaitīti, lūdzu ziņot CVK, norādot, kurā iecirknī un konkrēti kas mudina domāt par nepareizu saskaitīšanu,” “Dzirkstelei” saka CVK sekretārs Ritvars Eglājs.

Jāatgādina, ka par J.Krevica pārstāvēto partiju “Katram un katrai” 14.Saeimas vēlēšanās nobalsoja 3,67 procenti vēlētāju. Gulbenes novadā par J.Krevicu nobalsoja 291 vēlētāji (41 pluss, 16 svītrojumi). Viņš ir sarūgtināts: “Ja Krišjānis Kariņš būs premjers vēl četrus gadus, tad Latvijas ekonomika to neizturēs. Kopš K.Kariņš ir premjers, ekonomiskā situācija valstī ir krietni pasliktinājusies.”

Savukārt S.Ļevdanskas pārstāvētā partija “Tautas varas spēks” 14.Saeimas vēlēšanās ieguva 1,13 procentus balsu. Par S.Ļevdansku Gulbenes novadā nobalsoja 84 vēlētāji (13 plusi un neviena svītrojuma). Viņas domas par vēlēšanu iznākumu ir šādas: “Tā ir mūsu mazā uzvara! Jebkurā gadījumā esam lieli malači, ka trīs mēnešu laikā esam dabūjuši gandrīz 10 000 cilvēku atbalstu. Un to ļoti novērtējam! Katrs no mums zina, ka notiek karš par cilvēka apziņu! Tāpēc rokas nenolaižam un turpinām cīņu par savām cilvēktiesībām un tautas varu!”

 • Diāna Odumiņa
Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (18)

 1. Piparjanka kaut ko ir sajaucis. Rezultātiem sekoju līdzi, viss kārtība.

  18
  4
 2. Nu bāc, deputātu kandidātiem vajadzētu arī iziet medicīnisko ekspertīzi, ja kandidē vēlēšanās

  38
  4
 3. Jāāā, nav jābrīnās ka saeimā ir iekļuvuši un par novadu deputātiem kļūst misteri Bīni un senākās profesijas pārstāves, tur pat globālā krīze nobāl.

  31
  2
 4. Izskatās ka 2 cilvēkiem nav sajēgas par vēlēšanu norisi,jāmācās.

  21
  2
 5. J. Krevica kungs runājiet konkrēti ar datiem, kuros posteņos Latvijas ekonomika ir pasliktinājusies. Kā populisti varam runāt daudz bet faktus studijā!!!!

  16
  4
 6. Kārtējie novada blamētāji – ” izglītotie un visādi citādi sabiedriski aktīvie” bijušie deputātu kandidāti, kuri vislabāk zin, kā attīstīties Latvijas ekonomikai, kā organizēt vēlēšanas, kā vispār strādāt, utt…

  BET, pie varas esošie un nākamie! Ir jādomā arī par šādiem ļaudīm un jārunā viņiem saprotamā valodā, lai viņi atrastu savu vietu dzīvē un nepakļautos populistiskām un pat valstij naidīgām idejām. Atmetam lepnību, lūdzu.

  7
  2
 7. Bitīt matos! Nu kauns! Kauns! Kur viņi rodas,kur vispār ļauj tādiem dibināt partijas? Antoni un analfabētes. Galvenais ka paši priecīgi par savu tupumu. Ļevdanska ar vīru vispār uzskata,ka ir gaišreģi! 🤣

  19
  2
 8. Nopotētie purva ciema dīvainīši izlīduši un nu tik riet! Tam Krevicam varbūt ir 10× vairāk saprašanas kā lielākai daļai komentētāju – vemjotības pielūdzēju.

  4
  33
 9. Ka viltoti nekādu šaubu nevar būt! Ne par velti cimdars ķedu atšāva laicīgi pirms šīm vēlēšanām😁nauda dara brīnumus pat ar godīgiem cilvēkiem, nerunājot jau par valsts aparātā strādājošiem, kas ir korumpējušies līdz pat kaulu smadzenēm😁

  8
  25
 10. Vai šis tiešām bija Krevica k-ga vienīgais foto? Ja tiešām tā, tad uz mums raugās, atvainojos, diagnoze.

  26
  1
 11. Gulbenes novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja visu pareizi saprata! Ka viedoklis netiek pausts tieši par mūsu novadu!

  3
  3
 12. Gobzemam kaut kas bija nosutijis it ka viltotos rezultatus pirms iecirknu aizversanas. Tikai sutitajs laikam pats nezinaja ka tie patiesiba bija aptauju dati.. ja cilveks nav spejigs iedzilinaties un atskirt “a” no “b”, tad varbut labi vien ir, ka tadi kadri netiek saeima

  11
  1
 13. Vinu tak sonedel izmeta no partijas. 😀 negribeja paklauties

  2
  1
 14. Vēlēšanu blakusefekts, pilnīgi zābaki tomēr netiek Saemā.

  18
  1
 15. Bērni: Jāni, Solvita – vai tiešām nesaprotat, ka jūs vienkārši tikāt izmantoti gaisa jaukšanai un beigās… Būtu mācījušies latviešu literatūru un vēsturi – varbūt saprastu.

  15
  1
 16. Ak dies’ cik purva ciemā daudz kariņa pielūdzēju!

  3
  11
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.