
Tuvojas pašvaldību vēlēšanas, un ir cilvēki, kuri uztver nopietni savu pilsonisko pienākumu vēlēt, taču citi atrunājas ar ierasto frāzi: “Nekas jau nemainīsies.” Jāatzīmē, ka pēc Centrālās vēlēšanu komisijas datiem 2021. gadā bija vēsturiski zemākā vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās. Toreiz Gulbenes novada vēlēšanās bija pieci kandidātu saraksti, taču šogad vēlētāji varēs izvēlēties no septiņiem sarakstiem. Šoreiz viedokli jautājām cilvēkiem, kuri tic, ka viņu balss var ko mainīt.
Ja gribas pārmaiņas — ir jābalso!

– Katram pilsonim un Latvijas iedzīvotājam ir jāiet vēlēt, ja vēlas kādas pārmaiņas! Neiet būtu ļoti nepareizi. Katru gadu ir kaut kas mainījies. Ja mēs salīdzinām mūsu dzīvi un Gulbeni pirms četriem gadiem un tagad, tad pārmaiņas ir! Protams, daudzas izmaiņas bremzē gan ārpolitiskā situācija, gan starptautiskais stāvoklis. Arī mūsu pašu cilvēku nostāja, ka redz tikai slikto. Kāpēc mēs negribam redzēt to labo? Es esmu pozitīvi domājoša, un vienmēr satiekoties man vispirms gribas teikt ko labu. Ejiet balsot, ja gribat pārmaiņas! Ja negribas, tad var neiet, bet patiesībā jau visi grib pārmaiņas. Arī starp šiem sarakstiem katrā ir labi cilvēki. Varbūt ne visi, bet vairāki cilvēki sarakstā vēlas, lai mūsu Gulbene būtu tiešām skaista, tajā būtu uzņēmumi, lai cilvēkiem būtu darba vietas un būtu jaunā paaudze. Tieši jautājums par jauno paaudzi ir sāpīgākais. Pārmaiņas notiek, cilvēkiem vienkārši ir jāpaskatās apkārt. Vismaz mums, pēckara un pēcpadomju laika cilvēkiem, tiešām ir ar ko salīdzināt – tagad ir stipri labāk!
Balsos pirmo reizi

– Šis ir pirmais gads, kad varu piedalīties vēlēšanās. Ar lielu atbildības sajūtu pieeju šai lietai. Ar apziņu, ka mana balss būs vērtīga, jo zinu, ka daudzi neiet uz vēlēšanām. Esmu apskatījis daudzu partiju sarakstus, var saskatīt daudz pazīstamu un zināmu cilvēku. Ir man pazīstami kandidāti un arī skolasbiedri, kuri mani uzrunā balsot par konkrētu partiju, bet tomēr es pats vēl neesmu pārliecināts, par ko balsot. Es uzskatu, ka var un vajag runāt par politiku savas kopienas vidū, bet būtiski ir neļaut citiem balsot tavā vietā, jo katram ir savs redzējums un politiskā nostāja. Lai arī kādam tā varētu nešķist, arī jauniešiem ir sava nostāja, arī politiskā! Lai iepazītos ar partijām, es apmeklēju to sociālos tīklus un skatos, kādas problēmas cenšas risināt politiķi. Ja gribas balsot, vajag ielikt nedaudz darba un iedziļināties politikā, un pašam izvērtēt, par ko labāk balsot un kuras politiskās lietas uztrauc visvairāk. Īstenībā ikdienā reti kad sanāk runāt par politiku ar vienaudžiem, tikai par tām skaļākajām ziņām, kas nāk no Amerikas vai no Krievijas puses. Neskatoties uz to, zinu, ka daudzi mani draugi un pazīstamie jaunieši, kuriem jau ir astoņpadsmit, dosies balsot. Man gan liekas, ka grūtāk par vēlēšanām domāt tiem, kuri liek eksāmenus maija beigās. Šajā laikā tiešām studentiem vēlēšanas var nebūt prioritāte.
#SIF_MAF2025 #stiprakopienastipravalsts2025

Projektu “Stipra kopiena – stipra valsts 2025” līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.
Reklāma