Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pēc Saeimas vēlēšanām pieci Gulbenes novada domes deputāti paliek savās vietās

Foto: Gatis Bogdanovs.

14.Saeimas vēlēšanās kandidēja vairāki ar Gulbenes novada vārdu saistīti cilvēki, taču ievēlēta tika vienīgi Gulbenē augusī un skolojusies novadniece uzņēmēja Aiva Vīksna. Viņa ievēlēta no “Apvienotā saraksta – Latvijas Zaļā partija, Latvijas Reģionu Apvienība, Liepājas partija” (AS). Par viņu vēlētāji atdevuši Gulbenes novadā 1321 balss (202 plusi un 37 svītrojumi).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Aiva Vīksna. Foto: no privātā arhīva.

“Dzirkstelei” viņa saka: “Priecē, ka tik daudz vēlētāju piedalījās14.Saeimas vēlēšanās. Rezultāti ir labi. Runājot par AS, mūsu komandas paveiktais ir labs. Protams, sekos darbi. No manis personīgi paldies visiem vēlētājiem, kas balsoja par mani, kas lika plusiņus un arī mīnusiņus! Paldies par to uzticības koeficientu, par to novērtējumu, ko es esmu darījusi. Protams, centīšos pēc sirdsapziņas darīt visu. Un jo īpaši, par ko jau runāju, par dzīves stila uzņēmumiem, panākot draudzīgu nodokļu politiku. Tas būs galvenais darbs.”

“Galvenais, lai valdība pildītu solīto”

Gulbenes novada domes deputāts Normunds Audzišs 14.Saeimas vēlēšanās kandidēja no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS). Viņš saņēma Gulbenes novadā 2542 balsis (660 plusi un 193 svītrojumi).

“Vēlēšanu rezultātus vērtēju ļoti augstu. Ļoti liela pateicība visiem vēlētajiem, kas izvēlējās ZZS. Apskatīju rezultātus, kādi ir pagastos. Ir bijis liels atbalsts. Paldies! Gulbenes novadā mēs esam uzvarējuši. Vidzemē no 18 novadiem Gulbenes novads ir pirmajā vietā, atbalstot tieši šo vēlēšanu sarakstu. Galvenais, ka piedalījās vēlēšanās! Aktivitāte šoreiz ir ļoti laba, salīdzinot ar 13.Saeimas vēlēšanām. Kopumā tagad tiek meklēti labākie risinājumi valdības veidošanā. Ir dažādas “sarkanās līnijas”, kuras partijas ir novilkušas savā starpā. Tās neveicinās vienotu un stabilu valdības izveidošanu. Pirmās kuluāru sarunas nav pārāk spožas. Tomēr ceru, ka tiks uzaicināta arī ZZS un tiks atrasts kompromiss, kas politikā ir ļoti svarīgi, domājot par nozaru, par valsts, par ekonomikas attīstību, par cilvēku labklājības līmeņa celšanu. Latviju gaida smags laiks. Ekonomiskā, enerģētiskā krīzes, inflācija. Tomēr šis ir arī iespēju laiks. Uzņēmēji ar radošām un jaunām idejām šajā laikā var labi attīstīt savu biznesu, tā ka iespējas ir. Galvenais, lai valdība pildītu solīto iedzīvotāju atbalstā elektroenerģijas, gāzes un kurināmā sadārdzinājuma sakarā. Ceru, ka kopā visiem izdosies. Pirms vēlēšanām tas tika apsolīts. Ar optimismu skatos uz notiekošo,” uzsver N.Audzišs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Visi, kas balsoja par ZZS, balsoja par Aivaru”

“Iedzīvotāji izdarīja savu izvēli,” saka Gulbenes novada domes deputāts Intars Liepiņš, kurš 14.Saeimas vēlēšanās startēja no “Jaunās Vienotības” (JV). Par viņu vēlētāji Gulbenes novadā atdeva 1664 balsis (221 pluss un 130 svītrojumi). Viņš ir gandarīts, ka JV kopumā valstī ieguvusi visvairāk vēlētāju balsu. Savukārt par ZZS uzvaru Gulbenes novadā I.Liepiņš teic: “Tas ir Aivara (Lemberga – red.) faktors. Visi, kas balsoja par ZZS, balsoja par Aivaru.”

Viņam ir savs viedoklis par to, kāpēc vispār vēlētāji balsojuši par to vai citu politisko spēku: “Par JV vairāk balsoja tie, kuri puslīdz ar dzīvi ir apmierināti. Tie, kas ir neapmierināti ar savu dzīves situāciju, balsoja par A.Lembergu, par Aināru Šleseru (“Latvija pirmajā vietā”) un tā tālāk. Tā var secināt. Un vēl bija tādi, kuri vispār negāja balsot. Tie uzskata, ka pie visa vainīgi ir pie varas esošie.”

“Ir jāpārvērtē un jādzīvo tālāk”

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika 14.Saeimā kandidēja no “Konservatīvajiem”. Viņa saņēma Gulbenes novadā 449 balsis (121 pluss un 46 svītrojumi).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa vēlēšanu rezultātus komentē tā: “Kas attiecas uz mūsu partiju, bija tāda nojauta… Darba ir padarīts ļoti daudz. Mums ir ļoti labi, spēcīgi ministri. Bet mēs par to nemācējām runāt, stāstīt – profesionalitātes trūkums. Paši esam vainīgi, neviens cits. Ir jāmācās, ir jāpārvērtē un jādzīvo tālāk. Attiecībā par sevi varu teikt – tādas arī bija prognozes. Kopumā es zinu, ka Saeimā ir ievēlēts daudz labu cilvēku. Par to esmu priecīga un gandarīta. Bet mani tomēr pārsteidz tas, ka atpakaļ pie galda ir atkal oligarhi. Tad sāk likties, ka darbs, kas līdz šim paveikts, ir izrādījies nevienam nevajadzīgs. Cilvēki atkal nobalsoja par A.Lembergu un nobalsoja par A.Šleseru. Bet tā ir katra vēlētāja izvēle. Visiem nav jādomā vienādi.”

“Koncentrēšanās uz koalīcijas sarunām”

“Man personīgi bija pārsteigums par ZZS, par tik lielu atbalstu viņiem no vēlētājiem. Es tiešam nedomāju, ka būs tik daudz. Bet es, protams, sveicu mūsu novada pārstāvi šajā partijā – N.Audzišu. Ļoti labs rezultāts,” saka Gulbenes novada domes deputāte Guna Pūcīte, kura 14.Saeimas vēlēšanās startēja no Nacionālās apvienības “”Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”” (NA). Viņa saņēma Gulbenes novadā – 1012 balsis (198 plusi un 67 svītrojumi).

Vēlēšanu rezultātus kopumā G.Pūcīte vērtē tā: “Pārsteidz, ka vispār Saeimā neiekļuva “Konservatīvie” un “Attīstībai/Par!” (AP), par ko vispār uzzinājām vēlēšanu rezultātu apkopošanas pēdējā brīdī. Pietrūcis esot kādu 200 balsu. Varbūt, ja AP sarakstā būtu, piemēram, Normunds Mazūrs, tad tās 200 balsis varbūt arī būtu noderējušas. Runājot par NA, puslīdz tāds rezultāts bija gaidāms, varbūt mazliet labāks. Partijas iekšienē mēs neesam par to vēl runājuši, jo šobrīd visa koncentrēšanās ir uz koalīcijas sarunām. Personīgi mans vēlēšanu rezultāts domāju, ka ir labs priekš pirmās reizes. Priekšvēlēšanu laikā atšķirībā no dažiem citiem kolēģiem es nenodarbojos pārāk aktīvi ar aģitāciju. Varbūt tā bija kļūda, bet varbūt arī ne.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Latvijā ne tikai sievietes mīl ar ausīm”

Gulbenes novada domes deputāts Aivars Circens 14.Saeimas vēlēšanās kandidēja no AP. Par viņu vēlētāji kopumā atdeva 18 780 balsis, Gulbenes novadā – 1024 balsis (173 plusi un 58 svītrojumi).

Viņš vēlēšanu rezultātus kopumā vērtē šādi: “Tautas balsojums… neatbilst tautas noskaņojumam. Mums ir tendence par labākajiem uzskatīt tos, kuri pirms tam visvairāk tiek aplieti ar dubļiem. Valstī visvairāk kritizētā ir bijusi Krišjāņa Kariņa (JV) valdība, bet mūsu novadā pēdējos gados visvairāk ar dubļiem aplietais ir N.Audzišs (ZZS). Tie, kas it kā peļ, varbūt ir pasūtījuma cilvēciņi? Ir likumsakarīgi, ka šajās vēlēšanās viņam Gulbenes novadā bija jāuzvar. Bet populisms ir darījis savu. Izrādās, ka Latvijā ne tikai sievietes mīl ar ausīm. Izrādās, arī vīrieši kļūst daudz sievišķīgāki. Redzam, pie kā tas noved. Uzvar tie, kas prot skaisti runāt, nevis darīt. Par A.Šleseru smējās, par Alekseju Rosļikovu (“Stabilitātei!”), kuru sauca par krievu Aldi Gobzemu (“Katram un katrai”), smējās un neņēma nopietni. Viņi iekļuva 14.Saeimā. Tas ir negaidīti. Par mūsu AP… ir tā, kā ir. Varēja sagaidīt… Mums bija kopējs saraksts ar mūsu sadarbības partneriem. Varēja prognozēt, ka labi nebūs, ka varam nesasniegt piecu procentu barjeru. Dzīve ar to nebeidzas. Gribu uzsvērt, ka pasaulē ir sevišķi novērtēts aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP). Pateicoties tikai viņam, Latvija starptautiskajā vidē tik augstu kotējas. Arī pateicoties ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (JV). Tomēr toni noteica A.Pabriks, jo dzīvojam tuvumā esošā kara apstākļos. Savukārt Juris Pūce (AP), bijušais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, bija tas, kurš beidzot noveda līdz iznākumam administratīvi teritoriālo reformu. Latvija vairs nav tā, kurā simtiem novadu jeb “karaļvalstu”. Mūsu ministri labi strādāja, bet maz runāja. 14.Saeimas vēlēšanās uzvaru guva runātāji.”

 • Diāna Odumiņa
Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Purva piecīši labi ka netika pie siles, bet slikti ka turpinās graut novadu. Smieklīgi lasīt
  blondos murgus, nu paskatieties spogulī, jūs sarakstos bijāt paņemti tikai skaitam un balastam.

  21
  3
 2. Man kauns par gulbeniešiem!Vai tiešām mēs esam tik ,,tupi,,ka varam nobalsot par,,lielākā zagļa,,partiju?
  Paskatieties tagad uz Venspili kad beigusies rašas iepludinātā nauda,paskatieties,tas bruģis par kuru tā kādreiz lepojās ir vienās ,,risēs,,pilsēta ir pelēka!Tagad vairākas Latvijas pilsētas ,,sit pušu Venspili,,skaistumā un sakoptībā.

  13
  7
 3. Ja tu esi “tupa(a)”, tad tā ir tava problēma! Ventspils bija, ir un būs forša pilsēta. Gulbene tāda nebūs, kamēr šeit mitināsies tādi ūpji, kā tu.
  P.S. Par “lielākā zagļa” titulu var paspēkoties arī vairāki Saeimā ievēlētie mūsdienu dižshēmotāji no tavas partijas…

  6
  7
 4. Taisnība, ka balastam bija paņemti, bet nekādi muļķi galīgi nav, tas ir rupji. Muļķi kā reizi ir tie, kas kladzina: Ventspils, Ventspils. Varbūt vienkārši citur nav bijuši:)))

  5
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.