Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Pieprasījums pēc zobārsta pakalpojumiem Gulbenes novadā ir nesamērīgi augsts

Foto: Gatis Bogdanovs.

Dzirksteles” redakcija saņēma kādas gulbenietes telefona zvanu, kura ir neizpratnē, kāpēc SIA “Gulbenes zobārstniecība” nav iespējams tikt pie zobārsta tiem, kas tur līdz šim nav izmantojuši pakalpojumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šonedēļ devos uz “Gulbenes zobārstniecību”, lai pieteiktos tur pie zobārsta, jo esmu par šo zobārstniecību dzirdējusi ļoti labas atsauksmes. Pirms tam zobus laboju pie cita zobārsta. Aizgāju, teicu, ka vēlos pierakstīties, uz ko man atbildēja: jaunus pacientus neņemam. Kāpēc?” jautā sieviete.

SIA “Gulbenes zobārstniecība” vadītāja Evija Skudra par nožēlu atzīst, ka pieprasījums pēc viņu klīnikas pakalpojumiem ir nesamērīgi augstāks par to, ko spēj nodrošināt. “Būtu nepārdomāti uzņemt aizvien jaunus pacientus, ja esošie gaida divus līdz trīs mēnešus rindās. Situācija nav mainījusies jau piecu gadu garumā, kopš esam atvērti, un ļoti līdzīga tā ir visā valstī. Tas nav ne pārsteigums, ne arī strauji atrisināms, jo zobārsta profesiju izvēlas un iegūst noteikts jauniešu skaits gadā, bet no Gulbenes novada tādi ir retums. Savukārt absolventu vairākums izvēlas par darba vietām lielpilsētas. Mēs esam neliela privāta klīnika ar diviem kabinetiem un četriem zobārstiem, kas ir lieliski un priecē ar lēmumu strādāt mūsu pilsētā. Darām visu, lai būtu aizvien tehnoloģiski aprīkotāki un lai noturētu jaunos speciālistus šajā pilsētā,” skaidro E.Skudra.

Viņa “Dzirkstelei” kā vietējam plašsaziņas līdzeklim iesaka arī veltīt laiku saziņai ar skolām un veikt aptauju par izvēlētām profesijām. “Novērtēsim jūsu iesaisti un priecāsimies, ja darīsiet arī mums zināmu par topošajiem studentiem vai studentiem, kuri vēlas atgriezties Gulbenē. Te jautājums arī pašvaldībai par iesaisti studēt gribošo jauniešu finansējumā. No mūsu puses vienmēr esam bijuši atvērti “ēnošanas”, stipendijas un darba iespējām. Regulāri apzinām savu pacientu – jauniešu plānus un informējam par iespējām zobārsta profesijā. Ar nožēlu jāsaka, ka Gulbeni vairākums neizvēlas kā savu nākotnes darba un dzīves vietu. Lūk, atbilde kvalificēta darbaspēka trūkumam pilsētā,” saka E.Skudra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldībā skatītu iespēju atbalstīt

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka Gulbenes novada dome katru gadu no jauna noteiks, kuru profesiju/nozaru studentus finansiāli atbalstīs. Tāpat arī noteiks savu stipendiātu skaitu konkrētam gadam. Skaits būs atkarīgs no pašvaldības budžeta iespējām. Stipendijas piešķiršanas noteikumi studentiem nosaka kvalificētu speciālistu piesaisti Gulbenes novadam. Līdz šim stipendijas piešķirtas ģimenes ārstiem, skolotājiem, medicīnas nozares darbiniekiem.

Gulbenes novada pašvaldības vadītājs Andis Caunītis “Dzirkstelei” saka – gadās, ka citas pašvaldības pārpērk šos speciālistus, bet tad stipendija ir jāatmaksā. “Atbalsts ir, atbalsta mehānismu esam skatījuši un darbinājuši, tikai to studētgribētāju parasti nav. Vērtējam pieprasījumu, bet pagaidām nav bijis tā, ka būtu bijusi milzīga konkurence,” stāsta A.Caunītis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Topošais zobārsts, kurš pēc studijām nolēmis atgriezties Gulbenes novadā un kuram studiju laikā ir nepieciešams pašvaldības atbalsts, var vērsties ar iesniegumu pašvaldībā, kur tiks lemts par atbalsta iespējām. “Tad skatītu iespēju, lai varam atbalstīt un lai mums novadā ir jaunā maiņa medicīnas jomā, tajā skaitā arī zobārstniecībā, jo tomēr vidējais strādājošo vecums ir diezgan nopietns, un, ja tuvākajā laikā nebūs maiņas, varam palikt bez speciālistiem. Ir, kad zobārstu vajag pēkšņi, pats esmu ar to saskāries savā ģimenē – ļoti vēlā vakarā traumē zobu, bet naktī zobārsts Gulbenē nestrādā. Ja ir transports, var braukt uz Rīgu. Naktī nebūs palīdzības ne te, Gulbenē, ne Balvos, ne Alūksnē, ne Madonā. Tad ir tikai Rīga, un diennakts dežurējošie zobārsti. Rīgā ir šī privilēģija. Var izteikt tikai nožēlu, bet tā diemžēl ir – te nebūs tādas iespējas šādu palīdzību saņemt,” saka A.Caunītis.

Jāgaida rindā

Lizuma ārstu praksē pieņem zobārste Dace Dūrīte. “Dzirkstele” noskaidroja, ka šobrīd pie zobārstes var pierakstīties uz marta beigām. Zobārste pieņem pirmdien, trešdien un ceturtdien. “Zobārstei ir līgums ar valsti, bērnus ņem, un bērniem līdz 18 gadiem zobu labošana ir par brīvu. Pie zobārstes nāk ne tikai vietējie, brauc arī no citām vietām, citiem pagastiem, novadiem,” laikrakstam pastāstīja ārstu praksē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zobārste Ingūna Ziemele “Dzirkstelei” saka: “Ja visus rakstītu, kā raksta, tad rinda būtu gara, bet rakstu uz mēnesi. Mēneša sākumā sākam rakstīt, un, kad ir pilns, tad ir pauze. Cenšos vairāk ņemt pa starpām vai paņemt kādu garāku darba dienu. Savējiem pacientiem ir priekšroka, bet, ja zvana jauni pacienti mēneša sākumā, tad mēģinām visus rakstīt. Bet, ja savējais zvanīs, tad tiks ātrāk.” Par garajām rindām pie zobārsta viņa atzīst, ka pie pašas varbūt nav tik grūti tikt, bet esot zobārsti, pie kuriem rindas ir garākas. “Zemāka cena – tas ir motivējošais faktors,” saka zobārste.

Zobārste Viola Medniece laikrakstam stāsta, ka rindas, viņasprāt, ir normālas. Bērns tiek pēc aptuveni divām nedēļām, pieaugušais – mēneša laikā. Savukārt zobārsts Daniels Veremejs, kurš no Rīgas brauca uz Lejasciemu, no marta, visticamāk, vairs nepieņems.

Kopumā Gulbenes novada teritorijā šobrīd darbojas 8 zobārstniecības prakses, zobu protezēšanas laboratorija un zobārstniecība un mutes higiēnas kabinets.

Viola Medniece (Gulbene),

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ingūna Ziemele (Gulbene),

Mārīte Veigule (Gulbene),

Ingrīda Botva (Gulbene),

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gulbenes Zobārstniecība” (Gulbene),

Aija Poliņa (Gulbene),

Dace Dūrīte (Lizums),

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daniels Veremejs (Lejasciems).

Avots: Gulbenes novada pašvaldība

Uzziņa

Reizi gadā bērniem tiek apmaksāta zobu higiēna vecumā no 2 līdz 18 gadiem. Divas reizes gadā zobu higiēnas pakalpojumus bērni var saņemt 7, 11 un 12 gadu vecumā, minēto pakalpojumu pašvaldības administratīvajā teritorijā nodrošina SIA “Ģimenes zobārstniecība” (Rīgas iela 32-16, Gulbene).

Avots: Gulbenes novada pašvaldība

APTAUJA: Kā vērtējat zobārstniecības pakalpojumu pieejamību Gulbenes novadā?

 • Zobārstu trūkst, ir garas rindas – 85
 • Zobārsta palīdzību meklēju tikai ļoti akūtos gadījumos – 40
 • Gulbenē ar steigu ir nepieciešami jauni zobārsti – 39
 • Zobus braucu labot ārpus Gulbenes novada – 37
 • Zobus nelaboju, jo nav tam naudas – 33
 • Zobārstu ir pietiekami – 25
 • Kopā: 259

Avots: www.dzirkstele.lv

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (17)

 1. Cenas pie daudziem zobārstiem ir vienkārši nereālas.

  25
  1
 2. Netikai cenas ir nereālas, bet rindas ir vēl nereālākas! gulbenē vispār nav zobārsta pie kā tikt!

  17
  1
 3. Ja vietējais super kantoris taisa zobu par 150+€ un tad vēl jāpārtaisa, tad nedomāju, ka tas ir normāli.
  Rīgā ieraugot Gulbenes mākslas darbus dakteri saķer galvu.

  22
  4
 4. Vajadzētu atcelt pierakstus vispār,jo citādi bardaks.

  2
  6
 5. Nākotnē būs vēl skumjāk,jo no 8 praksēm 7 strādā ārsti jau kam stipri pāri 50 un,ja tās aizvērās,tad pie ārsta netikt.

  13
 6. Es pat teiktu, ka krietni pāri 60. Pat nezinu ko darīt ja mana zobārste vairs negribēs strādāt.

 7. Jaunajā kantorī ārsts pieņem pāris reizes nedēļā.Kantoris ir.kam strādāt nav.

 8. Tādi ir visi ”meistari”, reklamē savi noliekot citus

  3
  4
 9. Ir tikai “Gulbenes zobārstniecība”! Citus nevar nosaukt par zobārstiem.

  8
  14
 10. Ja cenas lielas un rindas garas ejat uz soc dienestu pie Brices tiksiet uzreiz.pienem reizi nedēļā.nepatik Gulbenē meklējat citur nevis gaidāt kādas akcijas vai kā jūs tūlīt paņems bez rindas utt.zobarsti arī ir tikai cilvēki.

  6
  7
 11. Pēdējās muļķības! Tieši tur arī taisa brāķi par lielu naudu.
  Un pēdējo reizi ,kad gāju garām, administratore tur bija ļoooti nelaipna un iedomīga persona.

  7
  3
 12. Tāpēc pieprasījums pēc maltās gaļas betā arī ir nesamērīgi liels!

  9
  4
 13. Darba laiks Gulbenes zobārstniecībā ir no 10:00 – 15:00 :/ diezgan loģiski, ka nevar pieņemt jaunus klientus.
  Esmu no Gulbenes un man ir ļoti slikta pieredze ar zobārsta meklējumiem, gan apmeklējumiem.
  Zvanīju arī uz citām blakus pilsētām, lai atrastu kādu, kas mani var pieņemt.
  Un tad man ļoti paveicās, Smiltenes zobārsts mani pieņēma akūtā situācijā. Biju šokā par to, cik profesionāla bija un ir viņa attieksme. Ņemot vērā, ka mani paņēma uzreiz nākošajā dienā bez rindas, šķita, ka viņš izraus sāpošu zobu, jo nav laika: “rindas taču” !!… bet nē… vizīte bija stundas garumā un zobs tika izārstēts… viņa darba laiks ir no 8:00 līdz 18:00 , lūk kā jāstrādā. 😛 katra nākamā vizīte jāgaida 2-3 mēneši. Pilnīgi noteikti viņš viens pats pieņem 3 reizes vairāk klientus nekā Gulbenes Zobārstniecība ar saviem 4 zobārstiem.

  16
  1
 14. Īsumā par zobārstiem. Zobārsts, kurš strādā bez rentgena, jūsu mutē ilgtermiņā nodara vairāk ļauna nekā laba.

  14
  2
 15. Man arī labas atsauksmes par Smiltenes zobārstiem!
  Ar sāpošu zobu ir tikts gan tajā pašā,gan nākamajā dienā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.