Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Visiem Gulbenes novada koriem – 1.pakāpes diplomi

Koris “Harmonija” dziesmu un deju svētku koru koprepertuāra pārbaudes skatē. Foto: Dace Plaude.

1.maijā Alūksnes kultūras centrā izskanēja Alūksnes, Balvu un Gulbenes koru apriņķa skate, gatavojoties XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII deju svētkiem, kas norisināsies no 30.jūnija līdz 9.jūlijam Rīgā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novadu skatē pārstāvēja seši kori. Gulbenes novada Kultūras pārvalde informē, ka pēc 1.maijā aizvadītās koru skates uz svētkiem ar 1.pakāpes diplomiem dosies visi mūsu novada kori: Lizuma jauktais koris (vadītājs Jānis Āboliņš), Gulbenes kultūras centra jauktais koris “Harmonija” (vadītāja Māra Mezīte), Lejasciema kultūras nama jauktais koris “Kaprīze” (vadītāja Ineta Maltavniece), Jaungulbenes tautas nama sieviešu koris “Liede” (vadītāja Ligita Plešanova-Jarusova), Tirzas kultūras nama sieviešu koris “Tirzmalietes” (vadītāja Gunta Apine). Tāpat skates pārbaudījumus izturējis un ceļazīmi uz svētkiem saņēmis Gulbenes novada vidusskolas jauniešu koris “Silver” (vadītāja Baiba Ozoliņa). Dziedātāju kopskaits – 176.

Koriem darbs vēl jāturpina

Katrs koris skatē izpildīja trīs dziesmas – divas izlozes un vienu pašu izvēlētu skaņdarbu. Kolektīvu sniegumu vērtēja žūrija – dziesmu un deju svētku koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” un noslēguma koncerta “Kopā Augšup” virsdiriģenti Romāns Vanags, Aira Birziņa, Mārtiņš Klišāns, Ārijs Šķepasts, Kaspars Ādamsons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada koru un vokālo ansambļu virsdiriģents Uldis Kokars “Dzirkstelei” saka, ka visiem Gulbenes novada koriem ir 1.pakāpe, tas nozīmē, ka kori ir apguvuši repertuāru un ir gatavi dziesmu svētkiem. “Jāpriecājas, ka nav 2. vai 3.pakāpe. 1.pakāpe – tas ir labs vērtējums! Vēlos uzslavēt arī jauniešu kori “Silver”, kurš ļoti smuki nodziedāja. Tātad koriem turpinājums būs,” uzsver U.Kokars.

Koriem darbs vēl jāturpina, ir paredzēti divi kopmēģinājumi. “Palikuši vairs divi mēneši, un darbs ir jāizdara. Dziesmu svētku repertuārs ir grūts un liels. Un, lai cilvēki ļoti labi justos, viņiem viss labi jāzina,” saka U.Kokars.

Prieks un lepnums par savu kori!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaungulbenes sieviešu kora “Liede” vadītāja un Gulbenes kultūras centra kora “Harmonija” dalībniece Ligita Plešanova-Jarusova neslēpj prieku par visiem mūsu novada koriem un iegūto 1.pakāpes diplomu.

“Gatavošanās svētkiem ir ļoti smags darbs. Man šķiet, ka tā pat nav bijis, ka visiem koriem ir 1.pakāpes diplomi. Jauniešu korim “Silver”, kas pārstāv Gulbenes novada vidusskolu, nebija pakāpes, bet punkti un vērtējums “ieskaitīts”, jo viņiem bija citādāki noteikumi, lai varētu piedalīties lielo svētku noslēguma koncertā,” “Dzirkstelei” stāsta L.Plešanova-Jarusova.

Viņai kā kora “Liedes” diriģentei ir prieks un lepnums par savu kori. “Starp sieviešu koriem, kas piedalījās skatē, mums punktu ziņā ir 1.vieta! Esmu par to ļoti priecīga!” atzīst L.Plešanova-Jarusova, kura kori “Liede” vada tikai četrus mēnešus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kora “Liede” sievas ir ļoti priecīgas par iespēju doties uz svētkiem. “Man lepnums, ka visas dziesmas viņas mācēja no galvas. Un Alūksnē ir ļoti piemērota zāle. Žūrija vērtēja gana strikti, jo vienam citam korim bija 3.pakāpes diploms,” stāsta L.Plešanova-Jarusova.

Viņa ir no tiem cilvēkiem, kas savā dzīvē mēdz pieņemt izaicinājumus, un tā ir bijis arī ar kori “Liede”. “Patiesībā ļoti grūti nācās pieņemt lēmumu, jo zinu, ko tas nozīmē. Bet, tā kā man pašreiz tāda kārtīga kora nav un pēc pirmās profesijas esmu diriģente, tad domāju: kāpēc nepamēģināt! Ir dziesmu svētku gads! Izaicinājumu pieņēmu, un, ja vēl, kā tagad, skatē ir labs rezultāts, tad ir gandarījums. Nenožēloju savu izvēli būt par kora “Liede” diriģenti, kaut gan sākumā domāju: ko gan esmu izdarījusi,” smaidot atzīst Ligita.

Viņa pati dzied jau no skolas sola un uz pirmajiem lielajiem svētkiem devās jau skolas laikā. “Toreiz visos pagastos bija kori. Es mācījos Galgauskā, un arī tur bija Galgauskas jauktais koris, kurš gatavojās svētkiem. Atminos, ka bija jāvelk gara kleita, gājām gājienā. Arī šogad iesim gājienā,” stāsta L.Plešanova-Jarusova un piebilst, ka ar šo skati ir atsācies viņas dzīves skrējiens, kāds tas bija pirms Covid-19 pandēmijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gatavi svētkiem

Lejasciema kora “Kaprīze” vadītāja I.Maltavniece arī “Dzirkstelei” atzīst, ka koris un viņa ir gandarīti par iegūto 1.pakāpi. “Mēs gribējām 1.pakāpi! Esam ieguldījuši ne mazums darba, protams, repertuārs arī prasa darbu. Esam gatavi svētkiem. Kolektīvs ir saliedējies. Esam priecīgi! Atplaukuši! Kolektīvs ir nostabilizējies, un varu par to teikt tikai labākos vārdus. Mums tagad ir arī tāda tendence, ka korī dzied vairākas ģimenes. Dzied vietējie, studenti, ir viena ģimene, kas ikdienā strādā Rīgā, bet regulāri brauc pie mums uz mēģinājumiem,” stāsta kora vadītāja.

Daļai kora dalībnieku šie būs pirmie dziesmu svētki, bet daļa lielo svētku gaisotni jau ir izbaudījuši. “Pati esmu piedalījusies dziesmu svētkos no 1977.gada. Toreiz mācījos 7.klasē Tukumā un sāku dziedāt sieviešu korī. Pirmo reizi piedaloties dziesmu svētkos, ar to lietu “saindējos” uz visiem laikiem. Faktiski neesmu bijusi tikai pāris svētkos, kad man dzima bērni, bet tā esmu bijusi,” stāsta I.Maltavniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rezultāti

Jauktais koris B grupa

Lizuma jauktais koris – 1.pakāpe (41,22 punkti),

Gulbenes kultūras centra jauktais koris “Harmonija”- 1.pakāpe (41 punkts),

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lejasciema jauktais koris “Kaprīze” – 1.pakāpe (40 punkti).

Sieviešu kori

Jaungulbenes sieviešu koris “Liede”- 1.pakāpe (40,78 punkti),

Tirzas sieviešu koris “Tirzmalietes” – 1.pakāpe (40 punkti).

Jauniešu koris

Gulbenes novada vidusskolas koris “Silver”- ieskaitīts (jauniešus lielo svētku skatēs nevērtē ar punktiem).

Avots: Latvijas Nacionālais kultūras centrs

ka Latvijā cilvēki joprojām atbalsta ukraiņus,” stāsta E.Puriņa.

Projektu līdzfinansē “Mediju atbalsta fonds” no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Dzirkstele”.

#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.