Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Auto līzings ir kļuvis par populāru aizdevumu privātpersonām, kuras vēlas iegādāties automašīnu bez finansiālas nastas.

Auto līzings ir kļuvis par populāru aizdevumu privātpersonām, kuras vēlas iegādāties automašīnu bez finansiālas nastas. Auto līzings ir auto iegāde, kur auto summa tiek izdalīta vairākos maksājumos, tā vietā, lai iegādātos auto uzreiz.

Auto līzings un kredīts ir divas dažādas finansēšanas iespējas, kad ir runa par automašīnas iegādi. Auto kredīts ietver naudas aizņemšanos no bankas vai finanšu institūcijas, kļūstot par automašīnas īpašnieku. Savukārt auto līzings ietver automašīnas nomu uz noteiktu laiku, parasti no trim līdz pieciem gadiem, ar ikmēneša maksājumu veikšanu. Beidzoties auto līzinga termiņam, nomnieks var automašīnu vai nu atgriezt, iemainīt pret citu vai iegādāties to par iepriekš noteikto cenu.

Lai pieteiktos auto līzingam Latvijā, ir jābūt vismaz 18 vai 21 gadu vecam, ko precīzāk nosaka katra finanšu institūcija. Izskatot aizdevuma iespējas, var tikt pieprasīti ienākumu apliecinoši dokumenti, kas var būt darba līgums vai bankas konta izraksti. Gan auto līzinga izskatīšanai, gan līguma parakstīšanai būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, pase vai ID karte.

Auto līzinga maksāšanas laiks ir atkarīgs gan no aizdevēja nosacījumiem, gan arī pircēja maksātspējas. Parasti nomas līgumi var ilgt no 12 mēnešiem līdz 5 gadiem. Bet ir iespējami arī īsāki termiņi, ar lielākiem ikmēneša maksājumiem. Vai garāki termiņi, ar jau krietni mazākiem ikmēneša maksājumiem.

Auto līzings parasti tiek piešķirts pretendentiem ar oficiāliem ienākumiem un labu kredītvēsturi. Tomēr pieprasījums uz auto līzingu tiek izskatīts visiem, arī tiem, kuriem ir bijusi vai joprojām ir slikta kredītvēsture, vai nav oficiālu ienākumu. Vai auto iegāde bez oficiāliem ienākumiem ir iespējama? Uzzini rakstā. Piemēram, Latvijā lielam skaitam cilvēku nav oficiālas darba vietas, bet ienākumi tiek gūti. Pie tādiem pieder uzņēmumu īpašnieki, pašnodarbinātie, autoratlīdzību saņēmēji, pensionāri, bijušie ugunsdzēsēji un karavīri. Uzsvars vairāk tiek likts nevis uz oficiālu darba vietu, bet uz to, vai ienākumi ir pārbaudāmi. Respektīvi, tiem ir jāatspoguļojas bankas kontā.

Ja pretendentam nav uzrādāmi ienākumi, piemēram, norēķini tiek veikti aploksnē, auto līzinga aizdevējam nav iespējams noteikt klienta maksātspēju. Savukārt ar sabojātu kredītvēsturi var tikt pieprasīts galvotājs, piemērota lielāka % likme vai lielāka pirmā iemaksa. Kopumā katrs pieteikums tiek izskatīts individuāli, meklējot pretendentam izdevīgāko risinājumu.

Lasi ”Kā uzlabot kredītreitingu 6 mēnešu laikā”

Auto līzinga grafiks var būt elastīgs, pieskaņojot klienta spējām veikt līzinga apmaksu. Procentu likme un nosacījumi var mainīties atkarībā no pretendenta maksājumu vēstures, esošās finanšu situācijas un pat izvēlētās automašīnas.

Ja klients kavē auto līzinga maksājumus, tas var radīt negatīvas sekas. Kā piemēram, negatīvu ietekmi uz klienta kredītvēsturi. Dažos gadījumos var tikt atgūta automašīna, ja klients jau ilgstoši neveic auto līzinga maksājumus.

Runājot par auto līzinga pieprasījumu. Auto līzings ir kļuvis par populārāko finansēšanās veidu Latvijā. Latvijā katru gadu tiek aizpildīti vairāk nekā 10 tūkstoši auto līzinga pieteikumu. Kļūstot par pieprasītu izvēli gan sieviešu, gan vīriešu, jauno šoferu un pat senioru vidū. Interesi par šo finansēšanas iespēju izrāda gan Latvijā, gan ārzemēs strādājošie, katru gadu šim pretendentu skaitam arvien pieaugot.

Lasi arī ”Kādus auto Latvijā izvēlas visvairāk?”

Ir vairāki iemesli, kāpēc auto līzings ir kļūst arvien populārāks. Kā galvenais iemesls, kādēļ cilvēki izvēlas auto līzingu, ir ekonomija. Daudzi nevar atļauties iegādāties automašīnu par pilnu automašīnas cenu. Savukārt auto līzings piedāvā izdalīt summu ikmēneša maksājumos. Auto līzings piedāvā ne tikai mazākus ikmēneša maksājumus vai zemākas % likmes, bet arī neveikt pirmo iemaksu par automašīnu. Turklāt auto līzings sniedz līzinga ņēmējam iespēju izvēlēties, iegādāties automašīnu vai iemainīt to pret citu, kas var būt labs risinājums kādam, kurš nav pārliecināts, vai vēlas iegūt automašīnu īpašumā ilgstoši.

Auto līzings ir pieejams gan lietotām, gan mazlietotām un jaunām automašīnām.

Auto līzings Latvijā var būt lielisks risinājums tiem, kas vēlas iegūt automašīnu savā īpašumā, bet kuriem nav finanšu resursu, lai to iegādātos uzreiz. Lai pieteiktos auto līzingam, ir jāaizpilda online pieteikuma veidlapa. Pēc kuras saņemšanas, ar Jums sazināsies auto līzinga eksperts, kas nepieciešamības gadījumā var pieprasīt konkrētus dokumentus, lai piemeklēto veiksmīgāko risinājumu.

Autocapital.lv ir pieprasīts auto tirgotājs Rīgā un visā Latvijā, kas piedāvā auto līzinga un kredīta iespējas arī ar sabojātu kredītvēsturi, bez oficiāliem ienākumiem un ārzemēs strādājošajiem. Auto līzings līdz pat 15’000EUR ar zemiem ikmēneša % maksājumiem. Plašs mazlietoto un lietoto auto klāsts (vairāk kā 150+ auto). Pārbaudīti auto no Vācijas un visas Eiropas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.