Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: 4 iemesli, kāpēc universitātes noraida studiju pieteikumus

Saņemt atteikumu no universitātes, kur patiešām gribēji studēt, ir diezgan nepatīkami. Taču tas noteikti nenozīmē, ka cerību vairāk nav. Ja nesaņēmi piedāvājumu no augstskolas, par kuru biji pārliecināts, piesakies kādai citai! Izglītības konsultanti studentiem no ārzemēm “Education Bridge” https://educationbridge.eu piedāvā iemeslus, kāpēc atraidījums notika:

Iemesli, kāpēc universitātes noraida pieteikumus

Var būt daudz iemeslu, kāpēc pieteikums nebija veiksmīgs: pretendentu konkurss, studiju programmas prasības utt. Universitātēm nav jānorāda iemesls, taču, ja noraidījums ir radījis daudz jautājumu, vari sazināties ar universitāti, lai lūgtu atsauksmes.

Centies to neuztvert pārāk personiski. Uzņemšanas komisija izsijā simtiem pieteikumu, tāpēc ne vienmēr var būt skaidrs atteikuma iemesls. Šeit būs 6 popukārākie iemesli, kāpēc pieteikums tiek noraidīts:

Pieteikums ir nepilnīgs

Pirms sākat pieteikumu, universitātes tīmekļa vietnē būs norādīts, kādi dokumenti un informācija jums būs jāiesniedz pieteikumā. Ņemiet vērā, ka universitātēs ir atšķirīgas prasības informācijai, kas jānorāda pieteikumā. Piemēram, dažas neprasa iesniegt pārbaudes rezultātu, bet savukārt var lūgt iesniegt esejas par trim dažādām tēmām. Zini tos jau laikus, lai būtu gatavs.

Pieteikums ir pārāk visaptverošs

Daži studenti atkārtoti izmanto esejas no iepriekšējāmr reizēm, lai samazinātu savu darba slodzi. Tā rezultātā esejas ir ļoti neskaidras, neaptver noteiktu tēmu, un tajās tiek izmantotas plašas frāzes, piemēram, “Es vēlos dot ieguldījumu sabiedrībā” vai “Es aizraujos ar darbu šajā nozarē”. Esi konkrēts. Velti papildu laiku, lai saprastu, kas tiek prasīts un iedziļinies.

Pārāk daudz kļūdu

Viens vārds: korektūra. Diemžēl ne visi saprot, cik svarīgs ir šis solis. Tā kā studenti aizpilda vairākus pieteikumus, esejās ir viegli sajaukt nosaukumus vai vienkārši pieļaut muļķīgas kļūdas, jo mēģini aizpildīt pieteikumus steigā. Pārāk daudz kļūdu var apšaubīt valodas zināšanas un izpratni par sistēmu kā tādu. Tas varētu arī likt domāt, ka, iespējams, trūkst laika pārvaldības prasmju.

Pieteikums neatbilst akadēmiskajām prasībām

Piesakoties universitātēm, meklē uzņemšanas līmeni, nepieciešamo vidējo testa rezultātu utt. Tas sniegs priekšstatu par akadēmiskajām prasībām. Viens no galvenajiem pieteikuma aspektiem, ko pēta uzņemšanas birojs, ir akadēmiskais potenciāls. Ja tas neatbilst viņu prasībām, viņi var uzskatīt, ka neesi piemērots skolas mācību videi.

Tikt galā ar noraidījumiem var būt grūti, taču nevajadzētu zaudēt cerību. Uztver katru pieteikumu kā izaicinājumu un mēģini nepieļaut vienu un to pašu kļūdu divreiz. Universitātes pieredze noteikti ir kaut kas tāds, ko nevēlies palaist garām.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.