Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Ak šie garie, grūtie pirmdienas rīti… Fitnesa paklājs vai kafija? Kāpēc gan ne abi kopā?

Publicitātes foto.

Tu pamosties, izberzē acis un ar dusmām nospied modinātāja izslēgšanas pogu. Brīnišķīgā nedēļas nogale ir beigusies un nu atkal jābūt produktīvam. Tu iztīri zobus, noskalo seju un uzliec vārīties kafijai ūdeni. Tikai nesanāk pamosties – acis tāpat līp ciet. Protams, šādi rīts nesākas visiem. Ir daži laimīgie, kas nodarbojas ar savu sapņu darbu un katru pirmdienu ceļas ar prieku. Bet, lai arī kurš no šiem cilvēku tipiem būtu Tu, izstaipīties un kārtīgi pamosties priekš produktīvas dienas vajag visiem. Kafija it kā palīdz pamosties, lai gan ne veselīgākajā veidā. Varbūt ir vēl kāds veids, kā gan pamosties, gan palīdzēt iestatīt ķermeni pirmajā ātrumā un iekustināt visus organisma mehānismus? Protams, ka ir! Tā ir kārtīga izstaipīšanās. Un tad, ja nesanāk pamatīgi izstaipīties vēl esot zem segas, nedaudz zemāk gaida auksta grīda. Pēc siltas gultas tā kā negribās… Cik labi, ka ir fitnesa paklājs!

Fitnesa paklājs – sporta preču pasaules kafija

          Reti kurš sporta inventārs ir universālāks par fitnesa paklāju. Sporta preču veikali to apzinās un tāpēc tas ir pieejams lielos daudzumos. Jau vairākas desmitgades tie pazūd no plauktiem ātrāk, kā svaigi ceptas bulciņas. Tieši tāpēc, ka daudzi aizstāj gulēšanu ar ko lietderīgāku – vingrošanu. Un fitnesa paklājs ir noderīgs ne tikai no rītiem. To var izmantot gan praktizējot jogu, gan veicot presītes vai atspiežoties un arī lai vienkārši izstaipītos pirms veselīga miega.

Nenovērtējiet pirms miega rituālus par zemu

Zināms, ka veselīgs miegs ir panākumu un produktivitātes atslēga. Katram mēdz būt savi rituāli, kas ļauj ieslīgt saldā miegā, lai sanāktu kārtīgi izgulēties. Bet ir arī universāli rituāli, kas der ikvienam. Viegli vingrojumi pirms ielīšanas zem segas patīkami nogurdina ķermeni un ļauj prātam izslēgt 5. ātrumu. Ir tik grūti apturēt miljons domas, kas neļauj pa nakti aizmigt. Sportošana pirms miega ļauj šo ciklu pāraut. Koncentrējoties uz elpošanu un vingrojumu skaitu, ķermenis saprot, ka jau var atslābt. Pēc tam kārtējo reizi fitnesa paklājs tiek nolikts istabas stūri līdz nākamajai reizei. Saldu

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.