Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Darba auto plusi un mīnusi

Došanās pie klientiem un sadarbības partneriem, instrumentu un preču pārvadāšana, dažādi loģistikas jautājumi – šīs un vēl citas funkcijas sekmīgi pilda darba vajadzībām piemērota automašīna. Neatkarīgi no tā, vai esi pašnodarbinātais, vadi savu mazo biznesu vai strādā lielā uzņēmumā, darba auto ir nevis greznība, bet gan nepieciešamība. Tas ir veids, kā būt mobilam un produktīvam, kā vienmēr būt tieši tur, kur nepieciešams, īstajā laikā. 

Šajā rakstā apskatīsim tēmu par darba auto – kāpēc tādu iegādāties? Kādi ir darba auto galvenie plusi un arī mīnusi?

Kādu auto iegādāties darba vajadzībām?

Īsā atbilde uz šo jautājumu – cik daudz atšķirīgu darbu, tik dažādu transportlīdzekļu tiem piemēroti. Katra profesija un darba pienākumi ir ar savu specifiku, kas ietekmē arī piemērotāko transporta veidu. Ja vienas profesijas speciālistam var pietikt ar klasisku vieglo universāli, tad citam nepieciešams minivens, kravas busiņš vai liela izmēra kravas auto. 

Lai izvēlētos savām vajadzībām piemērotāko darba auto, rūpīgi jāizvērtē ikdienas vajadzības, darba specifika, pārvadājamās kravas apjoms un svars. Jāņem vērā arī ceļa apstākļi, pa kādiem ikdienā ar darba auto nepieciešams pārvietoties. 

Jāatceras, ka darba auto sakarā ne vienmēr lielāks nozīmē labāks, jo auto ar lielākiem gabarītiem ir sarežģītāk vadāms, tam ir apgrūtināta manevrētspēja, ne vienmēr iespējams atrast vietu stāvēšanai. It īpaši, ja ar šādu auto jāpārvietojas pilsētvidē. Tāpēc, ja reālās darba vajadzības nepieprasa lielu kravas auto, tad tikai pirkšanas pēc tādu nav vērts iegādāties. Ja tiešām reizi gadā uzņēmuma vajadzībām tāds nepieciešams, to var arī izīrēt.

Kādi ir darba auto plusi?

Ja esi domājis par darba auto iegādi, bet vēl neesi izlēmis, tad izdarīt izvēli, iespējams, palīdzēs saraksts ar darba automašīnas priekšrocībām.

  • Darba vajadzībām pielāgots auto modelis

Izvēloties auto, kas tiks izmantots tikai darba vajadzībām, var pilnībā koncentrēties tikai uz tām īpašībām, kas svarīgas ērtai darba izpildei, nevis mēģināt vienā modelī apvienot personīgā un darba auto īpašības. 

  • Nav jāizmanto personīgais auto

Izmantojot darba vajadzībām personīgo auto, jāsamierinās ar dažādām neērtībām – sākot no darba piederumiem auto salonā un bagāžniekā līdz grūtībām sadalīt auto lietošanu ar citiem ģimenes locekļiem, ja tas ir vienīgais auto. Iegādājoties darba auto, visas šīs neērtības atkrīt un nav jārada personīgajai automašīnai papildu nolietojums un nobraukums. 

  • Var izmantot auto reklāmas nolūkos

Darba automašīna lieliski var pildīt ne tikai praktiskās funkcijas, bet arī reprezentatīvās. Uz tās var uzlikt uzņēmuma logo vai citu aktuālu informāciju, kas vairos atpazīstamību un palīdzēs veidot uzņēmuma tēlu.

  • Vieglāk nošķirt saimnieciskos izdevumus

Ja esi pašnodarbinātais vai Tev ir savs uzņēmums, tad, lai aprēķinātu nomaksājamo nodokļu apjomu, nepieciešams fiksēt saimnieciskos izdevumus. Tajos ietilps arī izdevumi par darba automašīnu. Ja darba vajadzībām tiek izmantots privātais auto, tad nodalīt šos izdevumus ir sarežģītāk. Ja darbam ir atsevišķs auto, tad šis process ir vienkāršāks.

Kādi ir darba auto mīnusi?

Protams, vēl viens auto nozīmē arī papildu rūpes, jo tas ir jāuztur, jāseko līdzi tā tehniskajam stāvoklim, jāveic riepu maiņa un visi citi darbi, kas tiek veikti ikvienai automašīnai. Tai vienmēr jābūt teicamā tehniskajā un vizuālajā stāvoklī, jo galu galā tā reprezentē Tevi kā profesionāli un rada uzņēmuma koptēlu. Arī ceļu satiksmē vienmēr jābūt īpaši piesardzīgam un jāievēro laba braukšanas kultūra. Darba auto ar logo uz sāniem ir daudz lielāka atbildība, jo tas vienmēr ir uzkrītošāks un labāk paliek atmiņā. 

Kas jāņem vērā, pērkot lietotu komercauto?

Kādu un cik dārgu darba auto iegādāties, tas ir atkarīgs no darba specifikas un arī finansiālajām iespējām. Tomēr vēlams atrast balansu starp cenu un kvalitāti un izvēlēties uzticamu auto. Vairums mazo un vidējo uzņēmumu, kā arī saimnieciskās darbības veicēju tomēr izvēlas mazlietotas automašīnas, kas ir par pieejamāku cenu un arī saglabā labu tehnisko un vizuālo kvalitāti. 

Pērkot komercauto, jābūt vērīgam un jāpārliecinās par automašīnas stāvokli un nolietojuma vēsturi, lai Tavās rokās nenonāktu auto, kas jau pamatīgi nostrādināts un tuvojas darbmūža beigām. Noteikti izvērtē tādus automašīnas parametrus kā:

  • nobraukums;
  • kravnesība un ietilpība;
  • sēdvietu skaits;
  • tehnoloģiskais aprīkojums;
  • uzturēšanas izmaksas;
  • vizuālais stāvoklis u. c.

Ja Tev aktuāls jautājums par uzticamas darba automašīnas iegādi, tad iepazīsties ar Aizdevums.lv pakalpojumiem – auto kredīts un iespēju aizdevums uzņēmumam – ar kuru palīdzību gan pašnodarbinātas, gan juridiskas personas var iegūt finansējumu darba vajadzībām piemērota auto iegādei, lai uzlabotu sava darba produktivitāti un ātrāk sasniegtu izvirzītos biznesa mērķus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.