Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Elektroauto ziemā – kas ir jāņem vērā, izvēloties piemērotas ziemas riepas?

Publicitātes foto.

Prasības elektroautomašīnu riepām krietni atšķiras no automašīnām ar iekšdedzes dzinēju, jo atšķiras automašīnu darbības princips un svara izlīdzinājums uz riteņiem. Taču arī elektroautomašīnām ir nepieciešamas ziemas laikapstākļiem piemērotas ziemas riepas, tādēļ, izvēloties jaunas sezonas vai vissezonas riepas, ir jāņem vērā arī specifiskas, tikai elektroautomašīnām būtiskas riepu īpašības.

Kāpēc elektroautomašīnām ir nepieciešamas specializētas riepas?

Elektroautomašīnu jaudu nodrošina elektromotors un akumulatoros uzkrātā enerģija, un šāds automašīnas darbības princips tiešā veidā ietekmē automašīnas riepas, jo tām ir jāiztur lielāks svars un slodze. 

Elektroautomašīnās tiek nodrošināts tūlītējs griezes moments, kas nozīme, ka automašīna maksimālo jaudu var sasniegt uzreiz pēc kustības uzsākšanas. Tajā pat laikā rites pretestība automašīnas riteņiem ir jāpārvar daudz intensīvāk īsākā laika posmā nekā automašīnām ar iekšdedzes dzinēju, pastiprinot riepu nodilumu. 

Ne mazāk būtisks aspekts ir riepu trokšņainība. Elektroautomašīnu darbība ārēji un iekšēji, salīdzinot ar iekšdedzes dzinēju automašīnām, ir ļoti klusa, jo iztrūkst iekšdedzes dzinēja trokšņu, tādēļ riepu radītā skaņa saskarē ar ceļa segumu ir daudz pamanāmāka. Jo klusākas būs elektroatomašīnas ziemas riepas, jo komfortablāks būs brauciens.

Kas raksturīgs labākajām elektromašīnu ziemas riepām?

Lai arī prasības elektroautomašīnu riepām atšķiras no riepām, kas ir piemērotas automašīnām ar iekšdedzes dzinējiem, abu veidu riepas vienlīdz spēcīgi ietekmē zemas gaisa temperatūras. Temperatūrās, kas ir zemākas par 7o C, riepu gumija zaudē savu elastību un kļūst trauslāka. Arī elektroautomašīnu riepām ir jānodrošina laba saķere gan ar sausu, gan ar slapju un slidenu ceļa segumu. 

Viens no populārākajiem elektroautomašīnu ziemas riepu zīmoliem ir Michelin, kas piedāvā augstas kvalitātes premium klases ziemas riepas. Šī zīmola riepas ir speciāli izstrādātas, lai spētu nodrošināt arī uz ziemas ceļiem pēc iespējas īsākas bremzēšanas distances, labu saķeri ar apsnigušu ceļa segumu un izcilu nodilumizturību, pagarinot riepu ilgmūžību un nodrošinot galvenos drošības aspektus.

MichelinGoodYearContinentalNokianHankook ir tikai daži no ziemas riepu zīmoliem, kurus plašā un daudzveidīgā klāstā savos riepu servisa centros piedāvā “Riepu garāža”. Servisa centra pieredzējušie speciālisti palīdzēs atrast konkrētajai situācijai un automašīnas modelim vispiemērotāko riepu risinājumu. Ienāciet www.riepugaraza.lv un uzziniet vairāk!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.