Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kas ir jāzina par riepu protektora virziena rakstu?

Publicitātes foto

Automašīnas riepu protektora rakstam ir trīs pamatveidi – simetrisks, asimetrisks vai virziena raksts. Katrs no šiem rakstiem palīdz sasniegt optimālu automašīnas vadāmību un veiktspēju noteiktos apstākļos, tādēļ pirms tiek iegādātas jaunas vasaras, ziemas un vissezonas riepas ir svarīgi izvērtēt noteiktajai situācijai ne tikai vispiemērotāko riepu kvalitāti un cenu, bet arī riepu protektora rakstu.

Kas ir virziena riepu protektora raksts?

Riepām ar virziena protektora rakstu sānu rievas abās riepu pusēs ir vērstas lejupejoši uz centru, veidojot riepām tik raksturīgo V-formas rakstu. Savukārt, šādu riepu centrā visbiežāk atrodas cieta centrālā riba, kas palielina stingrību un nodrošina labu vadāmību un stabilitāti palielinātā ātrumā. 

Riepas ar šādu protektora rakstu efektīvi izspiež ūdeni ārā no protektora, nodrošinot labu saķeri ar slapju ceļa segumu, un mazina hidroplanēšanas riskus arī pie liela ātruma. Tādēļ riepas ar virziena protektora rakstu var izmantot kā vasaras vai ziemas riepas jaudīgām un sportiskām automašīnām.

Kas ir jāņem vērā izvēloties riepas ar virziena protektora rakstu?

Salīdzinot ar simetriska raksta automašīnas riepām, riepas ar virziena protektora rakstu ir mazāk nodilumizturīgas un ātrumā tām var palielināties rites pretestība, kas palielina degvielas patēriņu, un atšķirībā no riepām ar asimetrisku riepu protektoru riepas ar virziena protektoru ir skaļākas. 

Turklāt, izvēloties riepas ar virziena protektora rakstu, ir svarīga precīza riepu montāža pēc riepu ražotāju norādījumiem. Šādas riepas ir paredzētas rotēšanai tikai noteiktā virzienā, tādēļ uz riepu sānu malas atrodas papildus bultiņas marķējums virzienam, kādā riepas ir jāuzstāda. 

Kuri ir populārākie riepu ražotāju zīmoli riepām ar virziena protektora rakstu?

Riepas ar virziena protektora rakstu ir pieejamas dažādu zīmolu riepu ražotāju katalogos, taču atbilstoši testu rezultātiem un lietotāju atsauksmēm par vispopulārākajiem ziemas riepu zīmoliem tiek uzskatīti BF GoodrichUniroyalun Nankang. Savukārt, vasaras riepām – BridgestoneGoodyearNokian un Continental.

Šo un citu zīmolu jaunas vasaras, ziemas un vissezonas riepas var apskatīt un iegādāties MMK Riepu servisos Rīgā. Ja Jums ir nepieciešami lietie diski, tad arī esat pareizajā vietā! Riepu servisā ir pieejama gan viena no plašākajām lieto disku izvēlēm, gan visaptverošs riepu montāžas, apkopes un remonta pakalpojumu klāsts. Ienāciet www.mmkserviss.lv un apskatiet piedāvājumu!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.