Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REKLĀMA: Kā aprēķināt izdevumus, plānojot jaunas tirdzniecības vietas vai kafejnīcas atvēršanu

Biznesa uzsākšana ir daudzu cilvēku sapnis, taču, lai arī kāda būtu nozare, kurā vēlaties uzsākt savu darbību, ir nepieciešams skaidrs redzējums un biznesa plāns, kurā aprēķinātas uzņēmuma specifikai atbilstošās ieņēmumu un izdevumu pozīcijas. Šajā rakstā uzzināsiet vairāk par to, kādas izdevumu pozīcijas noteikti jāņem vērā un par kādiem faktoriem ieteicams padomāt, plānojot jaunas tirdzniecības vietas vai kafejnīcas atvēršanu.

Jāsāk ar biznesa plānu

Lai veiksmīgi aprēķinātu plānotās biznesa izmaksas, svarīgi izveidot biznesa plānu, kurā detalizēti tiek izskatītas dažādas sākuma izdevumu pozīcijas. Tas ir būtisks solis biznesa uzsākšanas procesā, jo nepareizi veikti izdevumu aprēķini var maldīgi liecināt par sagaidāmo tīro pelņu, kas, savukārt, var negatīvi atsaukties uz uzņēmuma tālāko darbību. Tāpat biznesa plāna izveide ir svarīga aizdevuma saņemšanai no dažādām finanšu institūcijām, investoru un sadarbības partneru piesaistei.

Aizņēmumu izdevumi

Jaunas tirdzniecības vietas vai kafejnīcas atvēršanai, gluži tāpat kā jebkura cita biznesa uzsākšanai, ir nepieciešams kapitāls. Tā iegūšanai iespējams izmanot privāto investoru, banku, valsts atbalsta programmu, nebanku aizdevēju un citus finansējuma veidus. Tā kā nereti jauna biznesa uzsākšanai tiek izmantoti dažādi aizdevuma veidi, viena no izdevumu pozīcijām, par kuru nevajadzētu aizmirst, ir aizņēmumu izmaksas. Ja uzņēmumam atbilstošākais finansējuma veids ir aizdevums, tad jārēķinās ar to, ka ik mēnesi nāksies atdot ne tikai aizņēmuma pamatsummu, bet arī procentus.

Piemēram, biznesa uzsākšanai izvēloties nebanku aizdevēja pakalpojumu – naudas kredītu – jārēķinās, ka aizdevumu kopējo apmēru veidos arī procentu likme, tāpēc ir vērts izskatīt dažādus pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus un izvēlēties izdevīgāko risinājumu.

Telpu iekārtošanas un tehniskā nodrošinājuma izmaksas

Protams, viens no svarīgākajiem aspektiem, kas veido ievērojamu daļu no kopējiem izdevumiem, kas nepieciešami jaunas tirdzniecības vietas vai kafejnīcas atvēršanai, ir uzņēmējdarbības veikšanai nepieciešamo telpu iegāde vai noma, kā arī to labiekārtošana. Tāpēc, plānojot izdevumus ir svarīgi ņemt vērā gan vienreizējās, gan ikmēneša izmaksas, kas saistītas ar uzņēmuma telpu nodrošināšanu un iekārtošanu. Tāpat jāņem vērā, atbilstoša tehniskā aprīkojuma iegādes izmaksas, kas, piemēram, kafejnīcas gadījumā nav nemaz tik zemas. Vērts dot priekšroku energoefektīviem risinājumiem, piemēram, iekārtām ar augstāku energotaupības klasi, domājot par zemākām izmaksām ilgtermiņā.

Jāņem vērā arī licences, apdrošināšanas un citi izdevumi

Plānojot jaunas tirdzniecības vietas vai kafejnīcas atvēršanu, izdevumu sarakstā pavisam noteikti nepieciešams iekļaut arī licences, kas nepieciešamas šo uzņēmējdarbības veidu veikšanai. Tāpat izdevumu sarakstā ir vērts iekļaut uzņēmuma apdrošināšanas izdevumus, jo apdrošināšanas iegāde ļaus uzņēmumu pasargāt no negaidītām izmaksām nākotnē. Protams, jāņem vērā arī preču krājumu iegādes, darbaspēka, mārketinga izdevumi un daudzi citi.

Katram uzņēmumam, protams, izdevumu pozīcijas un to apjoms var būt atšķirīgs, taču lielākais palīgs, kas skaidri ļaus ieraudzīt izdevumu pozīcijas, kas nepieciešamas jaunas tirdzniecības vietas vai kafejnīcas atvēršanai, ir biznesa plāns. Tādēļ plānojot izmaksas, lielu uzmanību vērts pievērst detalizētam un skaidri saprotamam biznesa plānam, kas lieliski noderēs arī piesaistot finansējuma avotus.

Ja veicot izmaksu aprēķinu, saprotat, ka jums nav pieejami brīvi naudas līdzekļi savas biznesa idejas īstenošanai, noderīgi būs Aizdevums.lv finanšu pakalpojumi – naudas kredīts un kredīti uzņēmumiem. Tie paredz aizdevuma iespējas arī saimnieciskās darbības veicējiem savu mērķu un ideju īstenošanai.

Vairāk par to, kas ir kredīti uzņēmumiem vai naudas kredīts, un kādas iespējas tie sniedz, varat uzzināt Aizdevums.lv mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.